У травні ціни на первинну нерухомість зросли на 2,7%

У травні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості зросла на 2,7 % в порівнянні з квітнем поточного року, та на 10% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості.

У травні 2021 року ринок первинної житлової нерухомості показав незначне зростання медіанних доларових цін. Основною причиною можна назвати коригування після зниження цін у квітні цього року через коливання курсу гривні, та збільшення цін на будматеріали і послуги

Так, у травні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 254 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua, в тому числі об’єкти незавершеного будівництва та квартири в будинках, зданих в експлуатацію, які продаються від забудовника.

Ціни на столичну нерухомість

За даними порталу Address.ua, у травні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 061 дол. США / кв.м, що на 2,7 % більше за значення минулого місяця. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у травні виріс в ціні на 3,5%, і склав 1082 дол. США / кв.м. Ціна двокімнатних – 1048 дол. США / кв.м., що на 1,6% більше, ніж в квітні 2021 р. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 028 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за травень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (322 153 відвідувань за травень 2021 року).

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район – 1987 дол. США / кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1565 дол. США / кв.м. Ціна в Подільському районі у травні 2021р. склала 1212 дол. США / кв.м. Мінімальна ціна – 910 дол. США / кв.м зафіксована в Дніпровському районі.

Попит на столичну нерухомість

У травні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000дол. США з часткою запитів 36%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000дол. США з часткою 32% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол. США у травні  2021 р. склав 20% запитів до бази даних порталу.

Попит на двокімнатні та однокімнатні квартири у травні 2021 р. розділився пополам – по 42 % запитів до бази даних порталу Address.ua. Трикімнатними квартирами у травні 2021 року цікавилися 16% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 35 м2 до 50 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 32% від загальної кількості. Квартири до 35 м2 цікавлять 30% претендентів. 14% цікавляться квартирами від 50 м2. до 80 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 24%.

За даними порталу Address.ua, у травні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 32% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця – Шевченківський район, із часткою переглядів 13%. Дарницький район – 11%,Печерський район – 8%. Оболонським районом цікавляться 7% покупців. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Подільському районі.

Розподіл ринку нерухомості

У травні залишився високий попит на первинну нерухомість. Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 78% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 22% на вторинному.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Незважаючи на, в цілому, позитивні економічні очікування на ринку, в травні основний інтерес покупців був зосереджений на житло середнього бюджету, переважно в спальних районах, в той час як житло бізнес-класу було менш популярним, ніж зазвичай. Це добре помітно на динаміці цін по районах – якщо в Оболонському, Солом’янському, Дніпровському районах медіанна ціна виросла на 8-10%, то в Подільському і Шевченківських районах всього на 4%. Ціна нерухомості в Печерському районі осталась без змін, що можна розцінювати, як негативний сигнал на тлі загального зростання.

Структура попиту так само показує збільшення попиту на сімейне житло – збільшився попит на просторі квартири в ціновій категорії від $ 70 тис. В інших цінових категоріях попит залишається в достатній мірі збалансованим.

В цілому, можна говорити про зниження інвестиційної активності на первинному ринку і збільшенні запиту на житло сімейного типу. У червні-липні помітного пожвавлення ринку годі й очікувати, але в серпні попит на первинне житло може помітно збільшитися, виходячи з динаміки минулих років

Висновки:

  • У травні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 061 дол. США / кв.м,
  • У травні ринок первинної житлової нерухомості показав незначне зростання медіанних доларових цін. Основною причиною можна назвати коригування після зниження цін у квітні цього року через коливання курсу гривні та збільшення цін на будматеріали і послуги, – зазначив Роман Герасимчук.
  • Попит на двокімнатні та однокімнатні квартири у травні 2021 р. розділився пополам – по 42 % запитів від  користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
  • Найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000дол. США з часткою запитів 36%.
  • Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 78% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 22% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
  • У травні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 254 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 травня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 322 153 (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новрбудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Leave a reply