25 листопада відбудеться відкриття сонячної станції із системами збереження електроенергії в Ірпінському академічному ліцеї «Мрія». Станцію було встановлено на даху навчального закладу за сприяння фонду Energy Act For Ukraine Foundation та Німецької Сонячної Асоціації (BSW-Solar). Energy Act For Ukraine Foundation — це неприбуткова організація, створена у квітні 2022 року, як відповідь на війну. Основна діяльність спрямована на постачання енергетичного обладнання (з акцентом на відновлювану енергетику)  та будування сонячних станцій для закладів освіти та охорони здоров’я. Проєкт з облаштування школи в Ірпені реалізовано за участі німецьких партнерів — Німецької Сонячної Асоціації (BSW-Solar) та її членів, які надали обладнання: IBC SOLAR, HOPPECKE Batterien, SMA та Hanwha Q CELLS? за підтримки Сонячної Асоціації України та за участі BayWa r.e.

Навчальний заклад в Ірпені знову відкрив свої двері у вересні після тривалої перерви у зв’язку зі значними руйнуваннями під час окупації. До 24 лютого у цій школі навчалося понад 2,5 тисячі учнів у 79 класах, а під час бойових дій вона потрапила під удари артилерії. «Було пʼять “прильотів” у саму школу та ще приблизно 30 на територію. Один із боєприпасів наскрізь пробив капітальну стіну, був зруйнований фасад і дах, понівечений один із класів», — коментує директор школи Іван Пташник.

За сприяння фонду Energy Act For Ukraine Foundation, в межах проєкту фонду «100 сонячних шкіл», на даху школи облаштували сонячну станцію. Це 52 сонячні панелі загальною потужністю 20 кВт. Панелі, батареї, інвертори та монтажну конструкцію для сонячної системи було надано членами Німецької Сонячної Асоціації (BSW-Solar). Така станція дозволить школі частково  функціонувати автономно попри перебої з електроенергією. Водночас навчальний заклад не відключатимуть від комунальної електромережі, оскільки, у середньому школа споживає понад 40 кВт на годину. Крім автономного живлення сонячна енергія допоможе зменшити комунальні платежі —  приблизно на 30% на рік. Ці кошти школа зможе використати на інше обладнання та розвиток.

Команда фонду також планує проводити факультативні заняття для дітей про відповідальне споживання енергії. Адже однією з місій організації є розвиток культури відновлюваної енергетики в Україні.

«Коли звільнили Ірпінь і Бучу, я зрозуміла, що найбільше би хотілося допомагати чимось, що буде нести користь у довготривалій перспективі. Привезти генератор це теж важливо, це emergency, але ми можемо робити більше. Тоді виникла ідея будувати сонячні станції децентралізовані ресурси енергетики та робити свій внесок в енергонезалежність країни», — розповідає засновниця фонду Energy Act For Ukraine Foundation Юліана Оніщук.

Окрім проєкту «100 сонячних шкіл», комнада також займається обладнанням сонячними станціями лікарень та польових шпиталів. «Школа в Ірпені — це перший крок, а попереду ще багато роботи. Наша ціль — обладнати сонячними станціями 100 шкіл та 50 лікарень. Пріоритет надаватиметься закладам у регіонах, що постраждали внаслідок війни. Також звертатимемо увагу на технічну можливість встановлення панелей, ступінь відсутності електроенергії та масштаб руйнувань», — додає Юліана Оніщук.

Відкриття сонячної станції в ліцеї «Мрія» пройде 25 листопада о 12:00 за адресою вулиця Тищенка, 10, Ірпінь, Київська обл.

Долучитися до події можуть всі охочі. Представники ЗМІ можуть долучитися за акредитацією тут.

Більше інформації про проєкт ви можете знайти тут.

Прес-кіт з фотоматеріалами тут.

За додатковою інформацією звертайтесь за контактами:

You may also like

Comments are closed.