У березні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості збільшилась на 7,3% в порівнянні з лютим поточного року. В I кв. 2021р. медіанна ціна була на 4,3% нижчою, ніж в I кв. 2020р

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості.

Як повідомив Роман Герасимчук, директор City Development Solutions, перший квартал 2021 року на ринку первинної житлової нерухомості завершився в цілому позитивно: показники попиту залишаються досить високими, на ринок продовжують виходити нові житлові комплекси а ціни на первинну нерухомість збільшуються.

Для першого кварталу 2021 року була характерна висока волатильність цін, насамперед пов’язана з акціями та знижками, які забудовники пропонували до свят.  В січні медіанні ціни на київські новобудови виросли на 7%, в лютому знизилися на 9% і знову виросли на 7% в березні. В кінцевому підсумку, в порівнянні з груднем 2020 року медіанна ціна Київської нерухомості збільшилася на 5% до $ 1 077 за квадратний метр. Лідерами зі зростання цін в березні 2021 року стали новобудови Голосіївського, Оболонського та Печерського районів столиці. При цьому у випадку з Голосіївським районом мова йде про відновлення після різкого зниження медіанних цін в лютому.

У березні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 249 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua, в тому числі об’єкти незавершеного будівництва та квартири в будинках, зданих в експлуатацію, які продаються від забудовника.

Ціни на столичну нерухомість

За даними порталу Address.ua, у березні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 077 дол. США / кв.м, що на 7,3% вище за значення минулого місяця. Даний показник в категорії однокімнатних квартир в березні виріс в ціні на 5 %, і склав 1015 дол. США / кв.м. Ціна двокімнатних – 1101 дол. США / кв.м., що на 9,7% вище, ніж в лютому 2021 р. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 231 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за березень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (398 954 відвідувань за березень 2021 року).

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район – 2969 дол. США / кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1442 дол. США / кв.м. Ціна в Подільському районі в лютому 2021р. склала 1114 дол. США / кв.м. Мінімальна ціна – 803 дол. США / кв.м зафіксована в Деснянькому районі.

Попит на столичну нерухомість

У березні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000дол. США з часткою запитів 45%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000дол. США з часткою 36% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол. США у березні 2021 р. склав 12% запитів до бази даних порталу.

Попит на однокімнатні квартири у березні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 44,7%. 39,9% запитів користувачів порталу Address.ua були зосереджені в категорії 2-кімнатних, трикімнатними квартирами у лютому 2021 року цікавилися 15,1% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 35 м2 до 50 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 35% від загальної кількості. 28% цікавляться квартирами від 50 м2. до 80 м2. Квартири до 35 м2 цікавлять 20% претендентів. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 12%.

За даними порталу Address.ua, у березні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Шевченківський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 35% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця – Голосіївський район, із часткою переглядів 24%. Печерський район – 9%. Оболонським районом цікавляться 4% покупців. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Подільському районі.

Розподіл ринку нерухомості

Перший місяць весни 2021 року знову показав високий попит на первинну нерухомість. Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 81% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 19% на вторинному.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

“Перший квартал 2021 року на ринку первинної житлової нерухомості завершився в цілому позитивно: показники попиту залишаються досить високими, на ринок продовжують виходити нові житлові комплекси а ціни на первинну нерухомість збільшуються. Для першого кварталу 2021 року була характерна висока волатильність цін – в січні медіанні ціни на київські новобудови виросли на 7%, в лютому знизилися на 9% і знову виросли на 7% в березні. В кінцевому підсумку, в порівнянні з груднем 2020 року медіанна ціна Київської нерухомості збільшилася на 5% до $ 1 077 за квадратний метр. Лідерами зі зростання цін в березні 2021 року стали новобудови Голосіївського, Оболонського та Печерського районів столиці. При цьому у випадку з Голосіївським районом мова йде про відновлення після різкого зниження медіанних цін в лютому.

За рахунок успішного для більшості девелоперів завершення 2020 року, ринок первинної нерухомості помітно пожвавився – в першому кварталі 2021 року відкрито продажу в 10 нових ЖК (з них 7 у березні). Попит також залишається досить стабільним – в березні кількість запитів з пошуку квартири знизилася на 8% після високої активності покупців в січні-лютому, але загальний обсяг запитів залишається високим. Структура попиту не зазнала значних змін – трохи збільшився попит на більш дешеві квартири (до $ 30 тис.), Проте найбільшу кількість запитів все так же сконцентровано в категорії $ 50-70 тис. за квартиру.

З урахуванням старту чергового локдауна, в квітні можна чекати незначного зниження продажів за рахунок технічних труднощів з переміщенням по місту. Втім, відразу після ослаблення карантинних обмежень можна очікувати реалізації відкладеного попиту, який накопичується в цьому місяці”.

Висновки:

  • У березні  2021 р. медіанна ціна на первинному ринку нерухомості Києва склала  1077 дол. США / кв.м.
  • «Перший квартал 2021 року на ринку первинної житлової нерухомості завершився в цілому позитивно: показники попиту залишаються досить високими, на ринок продовжують виходити нові житлові комплекси а ціни на первинну нерухомість збільшуються»,- повідомив Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.
  • Попит на однокімнатні квартири у березні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 44,7% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
  • У березні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000дол. США з часткою запитів 45%.
  • Перший місяць весни 2021 року знову показав високий попит на первинну нерухомість 81% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 19% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
  • У березні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 249 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.
  • «За рахунок успішного для більшості девелоперів завершення 2020 року, ринок первинної нерухомості помітно пожвавився – в першому кварталі 2021 року відкрито продажу в 10 нових ЖК (з них 7 у березні)», – відзначив Роман Герасимчук.
  • Висока волатильність цін, в першому кварталі 2021 року, була пов’язана насамперед з акціями та знижками, які забудовники пропонували до свят.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 березня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 398 954 (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

Вам також може сподобатися

Leave a reply