Український союз промисловців і підприємців (УСПП) веде діалог з європейськими інститутами і найбільшими компаніями про підтримку інвестиційних проектів в Україні, як повідомляє видання “Бізнес”.

У ході переговорів було ініційовано низку змін, які повинні стимулювати вітчизняний бізнес.

Серед них:

  • перегляд статей фінансування,
  • збільшення коштів в рамках виділеного ЄС бюджету на навчання і підтримку малого та середнього бізнесу, а також на регіональний розвиток;
  • посилення контролю над виділеними коштами та їх цільовим призначенням,
  • забезпечення доступної вартості кредитних коштів;
  • розширення фінансової підтримки України на програми навчання нових фахівців у перспективних галузях, у тому числі в сфері високих технологій.

Активізація цих процесів обумовлена недостатньою ефективністю існуючих сьогодні моделей фінансування малого та середнього бізнесу.

У 2014-2015 роках ЄС (через ЄБРР, Європейський Інвестиційний Банк та інші європейські фінансові інститути) виділив Україні більше мільярда євро до 2020 року для розвитку малого та середнього бізнесу. Третина коштів – гранти, решта – кредити.

Більшість грантів “прив’язані” до кредитів, а останні, навіть від Європейських фінансових установ, на українському ринку видаються під 13% відсотків у валюті і 32% у гривнях. “Ясно, що ці ставки непід’ємні для бізнесу. Абсурд в тому, що для нас виділяються сотні мільйонів, а реальної користі від них українські підприємці отримати не можуть”, – йдеться у матеріалі.

Більш перспективною моделлю в УСПП вважають фінансування через глобальні фонди. Найближчий приклад успішної реалізації моделі – Польща.

Тільки в одній Варшаві працюють більше десятка офісів глобальних фондів. Вони активно займаються не тільки навчанням населення, а й беруть участь у старті тих самих проектів – у формі грантів або у вигляді кредитів під символічні 2-4% річних.

Навесні 2015 УСПП відкрив представництво в Брюсселі. Одним з основних завдань брюссельського офісу УСПП є підтримка інвестиційних проектів в Україні.

Джерело: Національна платформа МСБУ

You may also like

Новини

Держгеокадастр працюватиме над модернізацією автоматизованої системи Державного земельного кадастру спільно зі Світовим банком та ЄС

21 лютого 2023 року відбулася презентація результатів незалежної технічної оцінки стану автоматизованої системи Державного земельного ...

Leave a reply