Український союз промисловців і підприємців (УСПП) веде діалог з європейськими інститутами і найбільшими компаніями про підтримку інвестиційних проектів в Україні, як повідомляє видання “Бізнес”.

У ході переговорів було ініційовано низку змін, які повинні стимулювати вітчизняний бізнес.

Серед них:

  • перегляд статей фінансування,
  • збільшення коштів в рамках виділеного ЄС бюджету на навчання і підтримку малого та середнього бізнесу, а також на регіональний розвиток;
  • посилення контролю над виділеними коштами та їх цільовим призначенням,
  • забезпечення доступної вартості кредитних коштів;
  • розширення фінансової підтримки України на програми навчання нових фахівців у перспективних галузях, у тому числі в сфері високих технологій.

Активізація цих процесів обумовлена недостатньою ефективністю існуючих сьогодні моделей фінансування малого та середнього бізнесу.

У 2014-2015 роках ЄС (через ЄБРР, Європейський Інвестиційний Банк та інші європейські фінансові інститути) виділив Україні більше мільярда євро до 2020 року для розвитку малого та середнього бізнесу. Третина коштів – гранти, решта – кредити.

Більшість грантів “прив’язані” до кредитів, а останні, навіть від Європейських фінансових установ, на українському ринку видаються під 13% відсотків у валюті і 32% у гривнях. “Ясно, що ці ставки непід’ємні для бізнесу. Абсурд в тому, що для нас виділяються сотні мільйонів, а реальної користі від них українські підприємці отримати не можуть”, – йдеться у матеріалі.

Більш перспективною моделлю в УСПП вважають фінансування через глобальні фонди. Найближчий приклад успішної реалізації моделі – Польща.

Тільки в одній Варшаві працюють більше десятка офісів глобальних фондів. Вони активно займаються не тільки навчанням населення, а й беруть участь у старті тих самих проектів – у формі грантів або у вигляді кредитів під символічні 2-4% річних.

Навесні 2015 УСПП відкрив представництво в Брюсселі. Одним з основних завдань брюссельського офісу УСПП є підтримка інвестиційних проектів в Україні.

Джерело: Національна платформа МСБУ

You may also like

Leave a reply