Front Pictures розробила та встановила проекційну систему у першому повносферичному кінотеатрі Південної Кореї – Space 360 – на замовлення Національного наукового музею міста Кванджу та Korea Hydro & Nuclear Power.
У 2006 році, видатний кінорежисер Стівен Спілберг окреслив своє бачення кінотеатрів майбутнього. В інтерв’ю виданню Time він сказав: “Одного дня, у не дуже далекому майбутньому, ви зможете піти в кіно, і воно буде оточувати вас. Фільм буде над вашою головою, він буде на 360 градусів навколо вас та навіть трохи під вами.”
Десятиліття потому, його слова починають втілюватися у реальність з появою перших у світі повносферичних кінотеатрів в форматі 360. Українська студія інноваційних технологій Front Pictures долучилася до створення одного з таких кінотеатрів майбутнього – першої стаціонарної проекційної сфери 360 у Південній Кореї. Українці відповідали за розробку та встановлення проекційної системи й програмного забезпечення.
Сфера діаметром 12 метрів була збудована поряд з Національним науковим музеєм “Люсеріум” у місті Кванджу. Будівництво тривало з вересня 2016 року до липня 2017 року. Сфера почала приймати відвідувачів на початку вересня 2017 року.
Кінотеатр Space 360 можна вважати VR кінотеатром майбутнього. Коли відвідувачі заходять всередину, вони опиняються на скляній прозорій оглядовій платформі, яка перетинає сферу. Глядачів буквально огортає чітка та яскрава відеопроекція. Зображення знаходиться навколо, над та навіть під ними. Тобто у сфері можна “поринути” у віртуальний світ без використання VR окулярів.
Front Pictures має великий досвід у проектуванні проекційних систем, в тому числі і для планетаріїв. Компанія вже встановила близько 150 цифрових купольних систем у різних країнах світу. Та при розробці проекційної системи для повної сфери команді довелося вирішувати унікальні за своєю складністю технічні та інженерні задачі.
“На відміну від вже традиційного цифрового планетарію, де проектори можуть розташовуватися по периметру, у повній сфері варіанти їхнього розміщення суттєво обмежені, – каже Віталій Слюсаренко, технічний директор Front Pictures. – Потрібно було вирахувати схему, яка б дозволила уникнути тіней від конструкції оглядової платформи, мінімізувати отвори для проекторів та водночас забезпечити максимальну роздільну здатність і яскравість проекції.”
Щоб покрити проекцією 450 квадратних метрів сферичного екрана, було застосовано 12 найновіших проекторів з лазерним джерелом світла виробництва бельгійської компанії Barco з роздільною здатністю 1920×1200. Їх можна нахиляти на великі кути, на що нездатні більшість лампових проекторів. Front Pictures використали сервер власного виробництва Screenberry для автокалібрування (“зшивання” зображень різних проекторів в одне ціле) та відтворення відео. Сервер використовує чотири професійні камери Nikon D610 для збору зображень, які потрібні для калібрування.
У сферичному кінотеатрі показують спеціально розроблене науково-популярне шоу про історію Всесвіту з моменту Великого вибуху до появи життя та людської цивілізації. Але система також може відтворювати будь-який повнокупольний (зроблений для планетаріїв) або VR контент.
Проект було виконано на замовлення Наукового музею міста Кванджу. Партнером спорудження став оператор електростанцій Korea Hydro & Nuclear Power.
“Сфера 360 відкриває нові можливості для навчання та розваг, адже може миттєво “переміщувати” відвідувачів у будь-яке місце на Землі або навіть у Всесвіті з неймовірним ефектом присутності. Для нас було за честь втілити цей футуристичний проект, що є прикладом співпраці між Україною та Південною Кореєю у сфері передових візуальних технологій, – каже CEO Front Pictures Юрій Костенко. – Сподіваємося, що подібний проект можна буде здійснити і в Україні.”
Про Національний науковий музей Кванджу “Люсеріум”
Національний науковий музей Кванджу “Люсеріум” – перший науковий музей у регіоні Хонам, Південна Корея. Музей був заснований у 2013 році з метою поширення науки в регіоні та розвитку талановитих учнів технічного напрямку, які зможуть надалі просувати наукову культуру.
Про Korea Hydro & Nuclear Power
Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) – оператор атомних та гідро-електростанцій Південної Кореї. Відповідає за виробництво понад 40 відсотків електроенергії країни.
Про Front Pictures
Front Pictures – українська студія інноваційних візуальних технологій. Спеціалізується на створенні мультимедійних рішень для шоу-бізнесу, освіти та реклами. Розробляє технології для імерсивних форматів, таких як медіа-галереї, повнокупольна проекція, архітектурний мапінг, мультимедійні водні шоу та інтерактивні голографічні вистави. Cтудія створювала відео для виступу Jamala на Євробаченні у Стокгольмі, робила проекційне шоу на дзвіниці Софії Київської до 1530-річчя заснування міста, а також займалися візуальною частиною знаменитого танцю з водою на America’s Got Talent, яке набрало мільйони переглядів в мережі Інтернет. Компанія є співзасновником фестивалю світла та медіа-мистецтва Kyiv Lights Festival. Front Pictures заснована у Києві 1 серпня 2003 року.