У січні 2023 року в порівнянні з останнім місяцем 2022 року, українці на 4% меньше сплачували покупки картками у мережі торгових терміналів ПриватБанку. Як повідомив керівник напрямку торгового еквайрингу ПриватБанку Сергій Макаренко, зниження обсягів безготівкових оплат у січні становить 16% та зумовлено традиційним зниженням купівельної активності після новорічних та різдвяних свят.

Водночас, за словами Сергія Макаренка, незважаючи на новорічний період бізнес активно підключався до мережі кешлесу. У січні 2023 кількість нових POS-терміналів у мережі безготівкових платежів ПриватБанку в порівнянні з груднем 2022 зросла вдвічі –  за перший місяць року бізнес підключив 4,4 тисяч нових торгових терміналів.

Після новорічних свят українці меньше купували продуктів харчування – на 14% порівняно з груднем 2022 року. Найпомітніше у січні зменшилися обсяги оплат гаджетів та побутової техніки – на 31%, а витрати в мережах магазинів косметики та побутової хімії впали на 24%. Менше, ніж у грудні, в перший місяць року українці купували пального – на 19%. 

Втім, у січні 2023 українці більше купували ліків – на 1,5%. Цікаво, що витрати на кафе й ресторани у січні майже не змінилися у порівнянні з попереднім місяцем залишилися незмінними. 

You may also like

Comments are closed.