Річка для кожної людини має своє значення: чи це величезний Дніпро, чи невеликий потічок біля села, для когось ці річкисвої та рідні, й такі, які треба берегти.

14 березня у світі відзначають Міжнародний день дій на захист річок, їхніх вод та біорізноманіття. Про біорізноманіття говорить також і Година Землі 2018 року. Цієї Години Землі Всесвітній фонд природи WWF в Україні закликає зловити зв’язок з Землею, почути природу планети.

24 березня 2018 року о 20:30 українці вже 10-й рік поспіль символічно вимкнуть світло, щоб привернути увагу людства до здоров’я нашої планети, яке наразі далеке від ідеального. Connect2Earth (“Злови зв’язок з Землею”) — це головне повідомлення кампанії, яке говорить про те, що час налаштуватися на частоти планети, й цього року WWF в Україні пропонує почати зі звуку.

Цієї Години Землі для України креативним агентством TABASCO була розроблена ініціатива “Почуй природу”. Рись євразійська, ведмідь бурий, пелікан рожевий та видра річкова звернуться до українців в DJ треках Yuriy Dvblex, соціальних мережах та медіа.

Послухати треки “Почуй природу”:

“Ці тварини символізують основні природні системи України. Повноводні та вільнотекучі ріки, здорові степи та багаті життям ліси — це те, до чого прагне і над чим працює WWF в Україні та в світі. Та їх голос може зникнути… — говорить координаторка напрямку “Прісноводні ресурси” WWF в Україні Ольга Денищик. — У День дій на захист річок хочеться також звернути увагу на загрози для українських рік. В Україні працює понад 100 малих ГЕС, 13 великих ГЕС і ГАЕС, їх число збільшується, та часто будівництво малих ГЕС ніким не контролюється, і тим більше не враховується сукупний вплив ГЕС на навколишнє середовище або на розвиток туризму. Жертвами гребель стають риби, наприклад, через греблю “Залізні ворота” на Дунаї постраждали осетрові риби. А через обмеження потоку води — і вся екосистема. Цієї Години Землі WWF закликає послухати та почути голос нашої природи задля збереження біорізноманіття”.

Досьє тварин-хедлайнерів:

Видра річкова, або звичайна, або євразійська (Lutra lutra) — порівняно крупний напівводний ссавець з родини куницевих. Сьогодні немає точних даних щодо кількості видр річкових в Україні. Згідно з останнім виданням Червоної Книги України, їх кількість — близько 10 тисяч особин. Негативно на її популяцію впливає сільськогосподарська діяльність людини у межах природного проживання тварини та надмірне мисливство. Проте кліматичні зміни, наслідком яких стає значне скорочення тривалості льодоставу на мілководих водоймищах лісостепової і степової смуг України та відновлення водно-болотних угідь, навпаки, сприяють розселенню видр.

Пелікан рожевий (Pelecanus onocrotalus) на території України є сезонним мігрантом, гніздиться у Дунайському біосферному заповіднику, у Чорноморському біосферному заповіднику, Нижньодністровському національному природному парку, регіональному ландшафтному парку «Кінбурська коса» та на Лебединих островах в Криму. В Україні рожевого пелікана занесено до Червоної книги як зникаючий вид. Серед основних загроз для виду дослідники виділяють: переслідування людиною, зменшення площі оселищ та запасів корму в результаті регулювання стоку води, використання великої кількості прісної води на зрошення та періодичні, природні коливання заводненості територій.

Ведмідь бурий (Ursus arctos) є пріоритетним видом для збереження. В Карпатах в Словаччині, Польщі, Румунії та Україні мешкає близько 8000 бурих ведмедів, що є другою за величиною популяцією у Європі. В Україні налічується орієнтовно лише 220 особин. Беручи до уваги залежність ведмедів від великих природних територій, вони є важливими індикаторами для ряду інших видів диких тварин. Саме тому вони охороняються багатьма міжнародними документами — в Бернській конвенції бурий ведмідь знаходиться серед суворо охоронюваних видів, а також він згаданий в Директиві ЄС про оселища і Загальноєвропейській стратегії збереження біологічного та ландшафтного різноманіття (PEBLDS).

Рись євразійська (Lynx lynx) — хижак-”професіонал”, який зовні відрізняється від інших котячих непропорційно довгими задніми лапами (мають 5 пальців на передніх лапах і 4 — на задніх), прекрасною шерстю і характерними китицями на кінчиках вух, що дозволяють звірові чути навіть дуже тихі звуки. Необмежене полювання та вирубування лісів призвели до того, що вид трапляється лише в нечисленних лісових районах. Рись довго була жаданим мисливським трофеєм, оскільки її плямисте хутро високо цінувалося на хутровому ринку. Вид занесений до Червоної книги України, також рись охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією.

Вже більше 40 міст України висловили свою підтримку Годині Землі і запланували просвітницькі заходи в межах кампанії. Серед них Львів, Кривий Ріг, Білгород-Дністровський, Маріуполь та інші. З усіма містами, організаціями та навчальними закладами, які продовжують долучатися до кампанії щодня, можна ознайомитися на сайті кампанії.

 За свіжими новинами та усіма активностями в рамках Години Землі 2018 слідкуйте:

Довідка. Година Землі – це всесвітній природоохоронний рух, ініційований Всесвітнім фондом природи WWF. Ми запрошуємо громадськість, приватні компанії, представників урядових структур та місцевих спільнот символічно вимкнути світло на одну годину 24 березня 2018 року о 20:30, щоб продемонструвати свою підтримку природоохоронних дій. Також у темряву поринуть сотні знакових споруд світу на кшталт Ейфелевої вежі та Сіднейської опери.

Вимкнення світла на одну годину не має на меті прямої економії енергії. Це символічна дія, яка повинна привернути увагу людей, організацій, бізнесу, країн до екологічних проблем планети та об’єднати їх для вирішення цих проблем. Ефект кампанії набагато більш фундаментальний і довгостроковий, ніж одноразове заощадження енергії – це зміна звичок мільйонів людей, зміщення акцентів із суспільства споживання до суспільства, яке живе в гармонії з природою, це економія природних ресурсів щодня, а не впродовж однієї години на рік. 

Окрім того, Година Землі щороку спрямовує зусилля на нову природоохоронну тему – боротьбу зі зміною клімату, забрудненням, збереження рік та лісів, «зелений» спосіб життя тощо.

Година Землі була започаткована в Сіднеї у 2007 році, коли 2 мільйони людей вимкнули світло у своїх домівках. У 2008 році вже понад 50 млн людей у всьому світі долучилися до Години Землі. У 2009 та 2010 роках Година Землі охопила понад 4500 міст у 128 країнах світу на всіх континентах. 2017 рік побив усі рекорди – до кампанії приєдналися понад 7000 міст у 187країнах. За ці роки в рамках Години Землі по всьому світі було втілено тисячі природоохоронних ініціатив. Україна підтримує кампанію 10-й рік поспіль. У 2017 році до Години Землі приєдналися понад 50 міст і містечок України.

Всесвітній фонд природи (WWF) – це одна з найбільших та найповажніших незалежних природоохоронних організацій, представництва якої діють у понад 100 країнах за підтримки більш ніж 5 млн людей по всьому світу. Місія Всесвітнього фонду природи – зупинити деградацію природного середовища планети та побудувати майбутнє, в якому людство житиме в гармонії з природою. Цього можна досягти шляхом збереження біологічного різноманіття світу, сталого використання природних ресурсів, зменшення рівня забрудненості довкілля та марнотратного споживання.

SPN Communications Ukraine – одне з провідних комунікаційних агентств України, яке надає повний комплекс послуг в області зв`язків із громадськістю та онлайн-офлайн маркетингових комунікацій. Компанія активний учасник Комітету Digital-Агентств України (UDAC), а також постійний член Української асоціації зв`язків із громадськістю, Української PR-ліги та Американської торгівельної палати в Україні. Володар SABRE Awards 2007 у номінації «Найкраще агентство Центральної та Східної Європи»; SABRE Awards 2010 – за проект «Із думкою про Вас!», а також Gold SABRE 2012 і Global SABRE Awards 2012  за комунікаційний проект “I love Ukraine” для компанії «Київстар»; Gold SABRE Awards 2014 за проект «Резиденція Діда Мороза» для Укрпошти.

You may also like

Новини

Food&NonFoodMaster-2022

Запрошуємо Вас 9 вересня на XIII Міжнародну практичну конференцію Food&NonFoodMaster-2022 «Restart в партнерстві ритейлерів та постачальників ...

Leave a reply