У Держгеокадастрі відбулося засідання робочої групи для визначення плану удосконалення і модернізації автоматизованої системи Державного земельного кадастру (АС ДЗК).

Члени робочої групи визначили основні завдання своєї роботи, зокрема узгодження планів проектних робіт; забезпечення ефективної комунікації та координації між усіма заінтересованими сторонами, включаючи державні установи, виконавців та представників організацій-партнерів; визначення потенційних ризиків та методів їх пом’якшення, зокрема ризиків збереження даних Держгеокадастру, безперервності функціонування процесів, інформаційної та кібербезпеки.

Роботи виконуватимуться на основі результатів незалежної технічної оцінки стану АС ДЗК та ІТ-інфраструктури ДП «Центр державного земельного кадастру», проведеної на запит Держгеокадастру найкращими ІТ-експертами України завдяки підтримці Світового банку та ЄС.

Згідно з висновками незалежної оцінки для подальшої ефективної роботи Державного земельного кадастру існує потреба у відновленні критично важливих компонентів АС ДЗК та підтримці її працездатності; створенні проекту трансформації АС ДЗК згідно із новим технічним заданням, яке буде розроблене за підтримки Світового Банку; забезпеченні збереження даних у процесі трансформації та уніфікації у новій системі; розробці та впровадженні модернізованої системи АС ДЗК без порушення безперервності процесів Держгеокадастру.

Ці завдання на сьогодні в умовах воєнного часу стоять достатньо гостро, адже надійна робота та збереження відомостей Державного земельного кадастру є надзвичайно важливими для гарантування прав на землю для громадян та бізнесу, оскільки із високою ймовірністю втрачено паперові архіви документації на тимчасово окупованих територіях, а також у місцевостях, де відбувалися активні бойові дії. Тому усвідомлюючи усю відповідальність зі збереження даних, Держгеокадастр за підтримки міжнародних партнерів працює для забезпечення впровадження проекту трансформації АС ДЗК на висококваліфікованому рівні.

Довідково

Технічна оцінка ІТ-інфраструктури та програмного забезпечення АС ДЗК тривала з травня до грудня 2022 року за сприяння проекту «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», що впроваджується Світовим банком за кошти ЄС. Робоча група для визначення плану удосконалення і модернізації автоматизованої системи Державного земельного кадастру (за підтримки проекту Світового банку) утворена наказом Держгеокадастру від 29.03.2023 № 113. До складу робочої групи увійшли вітчизняні фахівці та експерти Світового банку.

You may also like

Новини компаній

ПриватБанк розпочав благодійний проект поставки критично важливого медобладнання для нейрохірургічних відділень українських лікарень

ПриватБанк у співпраці з Українською асоціацією нейрохірургів розпочав новий благодійний проект для оснащення критично важливим ...

Comments are closed.