За даними порталу Address.ua, в березні 2021 року медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва становила 10 дол. США / кв.м.

В I кв. 2021 року медіанна ціна оренди була на 16% нижча, ніж в I кв. 2020 року.

Ринок оренди в першому місяці весни 2021 року був стабільним. Так, в березні медіанна ціна оренди квартир в Києві склала 10 дол. США / кв.м.  Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир в березні склала 10 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних – 10 дол. США / кв.м., Трикімнатних квартир – 11 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за березень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (398 954 відвідувань за березень 2021 року)

Традиційно, в оренді, найдорожчим районом Києва є Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 1425 дол. США / за об’єкт, або 19 дол. США / за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 564 дол. США / за квартиру ($ 10 /кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 544 дол. США / за об’єкт ($ 10 / кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 294 дол. США / за квартиру, або 6 дол. США / за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у березні 2021 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 822 дол. США. У Солом’янському, Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 390 до 440 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 285 дол. США / в місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у березні 2021 р.:

Структура пропозиції

У березні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 47% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 35%, трикімнатних – 15%. 3% оголошень – багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

У березні 2021р. 42% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на двокімнатні квартири. 35% потенційних орендарів шукають для оренди однокімнатні квартири, а 16% – трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 7% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

“У березні 2021 року ринок оренди нерухомості був стабільний – намітилося деяке пожвавлення ринку, переважно у верхньому ціновому сегменті, однак учасники ринку оцінюють ситуацію як помірно негативну – загальна кількість угод з оренди квартир і час, необхідний на здачу своєї квартири в оренду залишають бажати кращого.

Цінова ситуація в березні не зазнала значних змін – рівень цін на оренду квартир залишився на рівні лютого 2021 року. На 4% збільшилася медіанна ціна пропозиції квартири в Печерському районі, а в Шевченківському, навпаки, медіанна орендна ставка зменшилася на 7%. Основні зміни торкнулися структури попиту – на 5% (що досить багато для ринку оренди) зменшилася кількість запитів в категорії 1 кімн. квартири, на 7% – на 3-кімн. квартири. У той же час на 11% зріс попит на 2-кімн. квартири, що підтверджує озвучений раніше експертами тренд на збільшення попиту на більш комфортне житло, розраховане на тривале перебування в квартирі, що має на увазі не тільки збільшене житловий простір, але і простір для розміщення робочого місця в умовах локдауна і масового переходу на віддалену роботу.

З урахуванням тривалого локдауна в квітні, за підсумками місяця можна буде очікувати очевидного зниження активності ринку оренди, особливо в бюджетних категоріях, і, як результат, як мінімум короткочасного зниження реальної ціни договорів, що укладаються”.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 березня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 398 954 (Universal Analitics)

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

Вам також може сподобатися

Leave a reply