За прогнозами Нацбанку, цього року передбачається повернення прямих іноземних інвестицій до трьох мільярдів доларів.

Цьому посприяє стабілізація макроекономічної ситуації в Україні.

В 2021-му очікується зростання прибутку підприємств з іноземним капіталом. Це впливатиме на розмір реінвестованих доходів в надходження прямих іноземних інвестицій зі знаком плюс.

Надходження нових інвестицій з-за кордону не перевищуватиме рівень 2020-го.

Нацбанк вважає, що в 2022-2023 роках може відбутися зростання надходжень прямих іноземних інвестицій до 4-5 мільярдів доларів. Високі темпи реальні за умов пришвидшення структурних реформ і процесу великої приватизації.

У січні-вересні минулого року, за даними Національного банку України, найбільший об’єм іноземних інвестицій надходив у підприємства з виробництва електроенергії, газу, водопостачання; в операції з нерухомістю; транспорт; харчову промисловість. Мінусові цифри реінвестування прибутку спостерігалися у хімічному, металургійному виробництвах.

Надходження інвестицій залежатиме від успішної реформи судової і правоохоронної систем, демонополізації економіки і боротьби з тіньовим сектором.

Важливо – це проведення прозорої приватизації і вдосокналення корпоративного керування в державному секторі, розвиток інфраструктури, продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

За матеріалами InVenture

You may also like

Leave a reply