15 лютого відбудеться відкриття сонячної станції із системами збереження електроенергії в Бучанському ліцеї №3. Станцію було встановлено на даху навчального закладу в межах кампанії “100СонячнихШкіл” фонду Energy Act For Ukraine Foundation, та за підтримки асоціації Solar Power Europe, а також донорів  Menlo Electric, Deye, ABC Wind та Akuo.

15 лютого в межах проєкту фонду «100 сонячних шкіл» в Бучанському ліцеї №3 офіційно відкриють гібридну сонячну станції на даху школи. Це 47 сонячних панелей загальною потужністю 20 кВт. Така станція дозволить школі функціонувати автономно впродовж 3-х годин у випадку відключень, а також економити близько 2100 євро на рік, покриваючи 30% споживання всієї електроенергії.        

Кампанія “100СонячнихШкіл” ініційована фондом Energy Act for Ukraine, а проєкт в Бучанському ліцеї №3 став можливим завдяки підтримці та допомозі партнерів та донорів – компанії ABO Wind та Akuo надали кошти на імплементацію об’єкту, компанія Menlo Electric надала сонячні панелі, а компанія Deye – інвертор та обладнання для системи зберігання енергії. Асоціація Solar Power Europe, членами якої є Akuo, ABO Wind, Energy Act for Ukraine Foundation та Menlo Electric, виступила партнером проєкту в Бучанському ліцеї № 3.

Команда фонду також активно проводить  факультативні заняття для дітей про сталий розвиток, адже однією з місій організації є популяризація та навчання принципам сталого розвитку, на прикладах з відновлюваної енергетики в Україні.

«Школа в Бучі — це ще один дуже важливий крок, і водночас – це факт розуміння, що попереду ще багато кропіткої роботи. Наша мета — обладнати сонячними станціями 100 шкіл та 50 лікарень. Пріоритет надається закладам у регіонах, які постраждали внаслідок війни. Ми  також звертаємо увагу на технічну можливість встановлення панелей, ступінь відсутності електроенергії та масштаб руйнувань», — каже Юліана Оніщук, засновниця фонду Energy Act for Ukraine.

«Завершення нашого проекту школи в Бучі з фондом Energy Act for Ukraine є приводом для святкування. З нашою кампанією ‘Solar Supports Ukraine’ ми пишаємося тим, що відіграємо свою роль у забезпеченні того, щоб школи, як-от Бучанський ліцей №3, могли продовжувати працювати, а діти – отримувати освіту. Кожен внесок має значення задля допомоги і для того, щоб в Україні було світло.” –  привітала ініціативу Вальбурга Гемецбергер, генеральна директорка SolarPower Europe.

«Відкриття сонячної станції в Бучанському ліцеї №3 – наш 4-ий спільний проєкт з Energy Act for Ukraine. Сонячні станції для українських шкіл – це частина нашої загальної місії підтримки громад – Energy to Power Your Future. Спільно ми працюємо над тим, щоб зробити школи в Україні енерго-незалежними», — розповідає Олександр Піскун, директор Menlo Electric в Україні.

Окрім проєкту «100 сонячних шкіл», комнада також займається обладнанням сонячними станціями лікарень. Наразі фонд будує станції в Київській, Миколаївській, Харківській та Чернігівській областях.

Довідка: Energy Act For Ukraine Foundation — це українська благодійна організація, заснована в 2022 році у відповідь на виникнення енергетичної кризи в Україні, спричиненої повномасштабною війною росії на території України. Фонд спрямовує свою діяльність на забезпечення сонячними рішеннями шкіл та лікарень. 

Відкриття сонячної станції в Бучанському ліцеї №3 пройде 15 лютого о 13:00 за адресою вулиця Вокзальна, 46а, Буча, Київська обл.

Долучитися до події можуть всі охочі. Представники ЗМІ можуть долучитися за акредитацією, заповнивши форму реєстрації

Більше інформації про проєкт ви можете знайти тут.

You may also like

Comments are closed.