Державне підприємство «Інформаційні судові системи» інформує про випуск оновленої версії програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду,  яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів з учасниками судового процесу.

«Йдеться про розширення способів надсилання судових повісток і викликів у вигляді електронних повідомлень. Так, з 15 лютого 2023 р. на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber. Відповідне нормативне підґрунтя закладено у оновленому Порядку надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі, затвердженому наказом ДСА України від 23 січня 2022 р. № 28», – прокоментували у ДП «Інформаційні судові системи».

Зазначається, що реалізація цієї ініціативи у повній мірі відповідає вимогам процесуального законодавства та спрямована в першу чергу на економію коштів бюджету. Середня вартість відправки однієї повістки для суду буде значно нижчою, оскільки для відправки однієї повістки за допомогою Viber потрібне лише одне повідомлення (проти 5-6 SMS-повідомлень в середньому та 15 як максимум).

Алгоритм дій: система документообігу намагається відправити повістку через месенджер, в разі неможливості такої відправки, повістка відправляється як SMS.

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.