За даними порталу Address.ua, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва, у лютому 2023 р. склала 5,2  дол. США/кв.м. що на 4% більше, ніж в попередньому місяці. В порівнянні рік до року, оренда квартир в столиці в лютому 2023 року на половину менша в доларовому еквіваленті ніж в лютому 2022. В національній валюті ціна зменшилась на 37% (рік до року).

Загальна ситуація на ринку

Одним із факторів, який може стимулювати зростання ринку оренди в Києві, є високий рівень безробіття в Україні. Згідно з останніми статистичними даними, рівень безробіття в Україні неухильно зростав протягом останніх кількох років і досяг 10% у 2022 році. Однак це також призвело до значного потоку людей, які переїжджають до Києва в пошуках роботи. Київ вважається одним із найкращих міст в Україні для пошуку роботи завдяки вищій доступності робочих місць і вищим зарплатам порівняно з іншими регіонами.

Ця тенденція переїзду людей до Києва на роботу безпосередньо впливає на ринок оренди. Коли нові працівники переїжджають до міста, їм потрібне житло, що, у свою чергу, створює попит на оренду нерухомості. Це може призвести до зростання цін на оренду та зменшення кількості доступних для оренди об’єктів, якщо кількість таких працівників буде значною і компенсує відтік мешканців у західні регіони та країни Європи.

Так, у лютому 2023 року медіанна вартість оренди в доларовому еквіваленті складала 5,2  дол. США/кв.м. що на 4% більше, ніж в січні поточного року.

Лютий 2023 року демонструє зростання цін на оренду квартир в столиці. Медіанна ціна оренди квартир у Києві у лютому 2023 року склала 5,2 дол. США/кв.м. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 5,8 дол. США/кв.м., двокімнатних – 5,2 дол. США/кв.м. Медіанна вартість трикімнатних квартир – 4,5 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за лютий 2023 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів у лютому.

Традиційно, найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 675 дол. США за об’єкт, або 9 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 355 дол. США за квартиру ($ 6/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 350 дол. США за об’єкт ($ 6/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 155 дол. США за квартиру, або 3 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у лютому 2023 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 435 дол. США. На другому місці по вартості оренди квартир знаходиться Голосіївський район, медіанна ціна оренди однокімнатної квартини становить 274 дол. США. В Дарницькому та Шевченківському районах можна зняти однокімнатну квартиру від 205 до 220 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 150 дол. США за місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у лютому 2023 р.:

Структура пропозиції

Наразі спостерігається збалансування попиту та пропозиції на ринку оренди. Обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 44% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 36%, 20%. – трикімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

Впродовж тривалого часу найважливішим критерієм пошуку квартир в оренду являється ціна. Так, у лютому 2023р. 53% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 33% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири. Багатокімнатними квартирами цікавляться 14% орендарів.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Ринок оренди житлової нерухомості в Києві в лютому 2023 року залишався нестабільним. Однак середня ціна оренди квартир зросла на 4% порівняно з попереднім місяцем і зараз становить 5,2 доларів США за квадратний метр. Хоча це все одно суттєво нижче, ніж ціни на оренду в лютому 2022 року, зі зниженням на 50% у доларовому еквіваленті та на 37% у національній валюті.

Найдорожчими районами для оренди квартир у Києві залишаються Печерський, Шевченківський і Голосіївський, де середня ціна коливається від $350 до $675 за об’єкт. Натомість у Деснянському районі найнижча середня ціна оренди – 155 доларів США за квартиру.

Сучасний ринок оренди в Києві демонструє баланс попиту та пропозиції квартир. Найбільше пропозицій оренди припадає на однокімнатні квартири – 44% від загальної кількості пропозицій. Запити потенційних орендарів також свідчать про перевагу однокімнатних квартир – 53%, тоді як на двокімнатні припадає 33%, а на трикімнатні – 14% загального попиту.

Незважаючи на зростання цін на оренду, очікується, що ринок залишатиметься нестабільним, поки хід військових дій не зміниться на користь України та не сповільниться відтік населення до країн Європи. Проте збалансованість попиту та пропозиції на ринку оренди є позитивним знаком, що вказує на потенціал для зростання та стабільності в майбутньому.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;

• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 28 лютого 2023 року.

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Нерухомість

В. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко презентував рішення та можливості для землевпорядного та містобудівного планування на Форумі відновлення Одещини

В. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко взяв участь у Форумі відновлення Одещини «Регіональний розвиток. Просторове планування», ...
Нерухомість

Відбулася зустріч між Держгеокадастром та Державною земельною службою Латвії щодо співпраці в галузі системи масової оцінки земель

14 вересня 2023 року відбулася зустріч у форматі відеоконференції між представниками Державної служби України з ...

Comments are closed.