«У лютому 2023 року на вторинному ринку Києва медіанна ціна в доларовому еквіваленті склала 1275 дол. США/кв.м. що на  0,7% вище ніж в січні 2023 року. При цьому, спеціалісти ринку нерухомості не відмічають росту попиту та росту угод.

За рік медіанна ціна пропозиції на вторинному ринку Києва зменшилась на 17,7% в доларовому еквіваленті, та збільшилась в національній валюті на 13,8%».

Загальна ситуація на ринку нерухомості

2023 рік почався з незначного росту цін на нерухомість в столиці. Але говорити про відновлення попиту ще зарано. Продавці корегують ціни, скоріше за все, через курс національної валюти до долара. Спрогнозувати на кілька місяців вперед, як зміниться ціна продажу квартир майже не можливо. Ситуація на ринку нерухомості напряму залежить від розвитку подій та фронті, а також економічній ситуації в країні. Доки триває війна, говорити про повноцінне відновлення ринку нерухомості, давати прогнози стосовно цін та попиту недоцільно.

 Незважаючи на нереалізований попит на житло та інвестиційні можливості, вторинний ринок житлової нерухомості Києва залишається в стані тривалої стагнації через війну з Росією. Поки триває війна, накопичені негативні чинники продовжуватимуть тиснути на рівень цін, і поки реальні ціни угод будуть значно нижчими від довоєнних показників, поповнення пулу пропозиції новими квартирами на ринку залишатиметься вкрай нестабільною. Однак поточна ситуація вказує на те, що потенціал для зростання на ринку нерухомості існує, оскільки існує значна кількість нереалізованого попиту на житло та інвестиційні можливості, які продовжують накопичуватися, – зазначає Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.

Також важливо зазначити, що для  аналізу цін використовується ціна пропозиції,  тобто дані з оголошень, які вказують власники квартир. Але, як зазначають рієлтори, на практиці діє дисконт, розмір якого обговорюється безпосередньо з реальними покупцями. Учасники ринку зазначають, що заявлена ціна в оголошеннях відрізняється від ціни продажу на 10-25%, а подекуди і на 30 %. «На вторинному ринку нерухомості реальний дисконт складає 25−30%, у валюті», – повідомляє Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю.

Ціни на вторинному ринку нерухомості

Наразі, у відповідь на кризову ситуацію, ринок поступово проходить стадію коригування. Доки ми не отримаємо позитивних новин з фронту, та доки не відновиться платоспроможний попит, ринок буде перебувати у стані депресії, що посилюється довгостроковими наслідками війни та економічної кризи.

У лютому 2023 року медіанна ціна пропозиції (в доларовому еквіваленті) на столичному ринку нерухомості зросла 0,7 %, в порівнянні з січнем поточного року, до 1275 дол. США/кв.м.. Даний показник в категорії 1-но кімнатних квартир збільшилась на 1 % до 1265 дол. США/кв.м. Двокімнатні квартири залишились на рівні попереднього місяця +0,1% (1284 дол. США/кв.м.). А от медіанна вартість 3-х кімнатних квартир зменшилась на 2,1% та склала 1270 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за  лютий 2023 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів.

Порівнюючи ціни за рік ми бачимо що медіанна вартість пропозиції на вторинному ринку в доларовому еквіваленті зменшилась на 17,7%. А враховуючи курс гривні, медіанна ціна за рік в національній валюті збільшилась майже на 14%. Відповідно однокімнатні квартири знизились в ціні (в доларовому еквіваленті) на 31% , двокімнатні – 14,7% в дол. США, трикімнатні квартири зменшились на  0,31% в дол. США.

Ще раз нагадаємо, що наведені дані демонструють ціну пропозиції від продавців та можуть відрізнитися від ціни реальних угод на 10-30%.

Медіанна ціна пропозиції по районам Києва у лютому 2023 р. склала:

Попит на вторинному ринку нерухомості

Аналізуючи дані ми можемо бачити що найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 30 000 до 50 000 дол.США, частка запитів в цій категорії становить 48%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні від 70 000 дол.США – 25%.  В лютому 2023 року запити до порталу Address.ua від користувачів, які цікавились житлом від 50 000 дол.США до 70 000 дол.США склали 15%. 12% користувачів шукали житло в ціновому діапазоні до 30 000 дол.США  

Попит на двокімнатні квартири у лютому 2023 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 40% запитів до бази даних порталу Address.ua. Однокімнатними квартирами цікавились 38% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами –22% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 48% від загальної кількості. Квартирами від 35 м2 до 50 м2 цікавилось лише  5% претендентів. Відсоток запитів на квартири площею до 35 м2 склав 47%.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

На ринку вторинної нерухомості Києва в лютому 2023 року спостерігалося незначне зростання медіанної ціни пропозиції: ціна квадратного метра склала 1275 доларів США, що на 0,7% більше, ніж у січні 2023 року.

Згідно з даними порталу Address.ua, найбільш значний попит спостерігався в ціновому діапазоні від 30 тис. до 50 тис. доларів США, на який припало 48% запитів. Другою за величиною категорією попиту була нерухомість вартістю від 70 000 доларів США і вище, що склало 25% від загальної кількості запитів. Житло вартістю від 50 000 до 70 000 доларів США склало 15% запитів, а нерухомість вартістю нижче 30 000 доларів США склала 12% від загальної кількості запитів.

Найбільш затребуваним видом житла були двокімнатні квартири, на цю категорію припадало 40% запитів, які надійшов на портал Address.ua. Слідом йдуть однокімнатні квартири, на які припадає 38% запитів, і трикімнатні квартири – 22% запитів. Найбільший попит з боку покупців був зосереджений в діапазоні від 50 м2 до 80 м2, що склало 48% від загальної кількості заявок. Лише 5% заявників цікавили квартири площею від 35 м2 до 50 м2, а 47% запитів стосувалися квартир площею до 35 м2.

Загалом ринок продемонстрував певну стабільність з точки зору ціноутворення з незначними коливаннями середніх цін на різні типи квартир. Дані порталу Address.ua свідчать про високий попит на доступне житло, зокрема в ціновому діапазоні від 30 тис. до 50 тис. доларів США, а також на двокімнатні квартири невеликої площі.

Спеціалісти City Development Solutions очікують, що найімовірнішими факторами, які впливатимуть на ринок нерухомості в майбутньому, стануть програми підтримки іпотеки та необхідність забезпечення житлом вимушених переселенців і біженців. Це не нове явище, адже історія показала, що урядові ініціативи щодо підтримки ринку нерухомості можуть мати значний вплив на його розвиток. Таким чином поточна потреба в забезпеченні житлом вимушених мігрантів і біженців у поєднанні з програмами підтримки іпотеки, швидше за все, стимулюватиме попит на нерухомість у майбутньому та сприятиме відродженню ринку.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;

• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 28 лютого 2023 року.

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року..

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Нерухомість

Держгеокадастр забезпечив впровадження функціоналу щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про масив земель сільськогосподарського призначення

31 жовтня 2023 року в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру запроваджено функціональну можливість щодо внесення ...
Нерухомість

Держгеокадастр запроваджує оприлюднення інформації про стан здійснення сертифікованими інженерами-землевпорядниками повноважень державних кадастрових реєстраторів

Держгеокадастр запроваджує оприлюднення інформації про стан здійснення сертифікованими інженерами-землевпорядниками повноважень державних кадастрових реєстраторів у рамках ...

Comments are closed.