Однією з форм фінансової підтримки роботодавців є компенсація витрат на оплату праці внутрішньо переміщеної особи на умовах строкового трудового договору. Це зроблено відповідно до Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 08.09.2015 р. № 696.
«Роботодавець бере до себе на роботу внутрішньо переміщену особу, яка зареєстрована як безробітний, за направленням служби зайнятості, укладає з ним строковий трудовий договір, і служба зайнятості компенсує йому повністю заробітну плату разом з нарахуваннями ЄСВ», – повідомив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
Так, роботодавець, який працевлаштував безробітного переселенця за направленням служби зайнятості на умовах строкового трудового договору, може звернутися до служби зайнятості для отримання компенсації витрат на оплату праці таких осіб.
Для отримання компенсації роботодавцю необхідно протягом двох місяців з дня працевлаштування працівника подати центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми та копії строкового трудового договору між ним і працівником або розпорядчого акта про прийняття на роботу, завірені в установленому порядку.
Компенсація витрат роботодавцю на оплату праці коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття тривалістю не більше 6 календарних місяців надається за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази.
«Наявність роботи для внутрішньо переміщених осіб – важливий момент соціального захисту цієї категорії населення. Саме тому у Київському міському центрі зайнятості представники цієї категорії безробітних перебувають на особливому контролі» – підкреслив Віктор Білич.
Довідково. З початку року послугами Київського міського центру зайнятості скористалися 1622 внутрішньо переміщені особи.
Кожен п’ятий безробітний з числа ВПО за направленням столичної служби зайнятості був працевлаштований у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів; 11% – знайшли роботу у сфері готельного господарства й організації харчування; по 9%, відповідно, – на підприємствах переробної промисловості та у сфері фінансової і страхової діяльності; 8% – у сфері охорони здоров’я.
Київський міський центр зайнятості сьогодні це:
- Найбільша база можливостей
- Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців