Соціальне підприємництво – світовий тренд, без якого сьогодні неможливо уявити суспільні зміни. Мільйони людей по всьому світу відкрили власні справи, аби змінити чиєсь життя на краще.
Якщо ви хочете стати одним із них – саме для вас Українська соціальна академія підготувала 5 трендів, які допоможуть запустити успішний соціальний бізнес.
1.Якщо хочеш допомогти людині – дай їй вудочку, а не рибу
Попри те, що багато соціальних підприємців спрямовують свій дохід на безпосереднє вирішення соціальної проблеми (забезпечення продуктами першої необхідності, надання медичної допомоги, опікування безпритульними, створення робочих місць), все більше бізнесів допомагають спільнотам самостійно організовуватися для вирішення проблеми, даючи їм для цього інструменти.
2. Орієнтація на інклюзивні проекти
Сьогодні в Україні проживають близько 1,7 мільйона людей з інвалідністю і лише 38% з них – працевлаштовані. Стереотипи та упередження, відсутність безбар’єрного простору, яка часто не дає змогу отримати вищу освіту – далеко не всі чинники, які стають на заваді економічної незалежності. Саме соціальне підприємництво є можливістю для людей з інвалідністю відкрити власну справу та інтегруватися в суспільство.
3. Менторство
Чим помітнішим стає вплив соціального підприємництва на екосистему, тим більше людей хочуть долучитися до її розвитку. Так, збільшується кількість професіоналів своєї справи (бізнесменів, юристів, маркетологів, фінансистів та ін.), які стають менторами та використовують свій досвід у бізнесі для допомоги новоствореним соціальним бізнесам. Така кооперація дозволяє менторам збільшувати свій соціальний вплив, а початківцям у бізнесі – не лише отримати професійну пораду, але й розширити коло знайомств для популяризації своєї справи та залучення інвестицій.
4. Підтримка початківців
Щороку збільшується кількість можливостей отримати підтримку для свого соціального підприємства. З’являються нові акселератори, інкубатори, конкурси інвестицій та програми, спрямовані на розвиток соціального бізнесу. Великі корпорації вже починають усвідомлювати його рушійну силу та започатковують власні програми підтримки соціального підприємництва (наприклад, деякі світові банки пропонують спеціальні програми кредитування зі зниженою відсотковою ставкою).
5. Підприємцями не народжуються, для цього є освіта
Соціальне підприємництво керується тими ж законами бізнесу, економіки та маркетингу, що й будь-яке інше. Саме тому освіта є невід’ємною складовою для досягнення успіху. Хоча у більшості класичних університетів “Соціальне підприємництво” можна знайти в переліку окремих дисциплін, онлайн-освіта пропонує широкий перелік курсів, які допоможуть вивчити основи бізнесу та його особливості у соціальній сфері. Зокрема, 23 березня Українська соціальна академія розпочала онлайн-курс “Від ідеї до бізнесу: пре-акселератор”, учасники якого дізнаються як розвинути власну ідею та заснувати соціальний стартап.
Якщо ви хочете дізнатись більше про соціальне підприємництво, реєструйтесь на програми та події від Української соціальної академії. Слідкувати за анонсами можна на сторінці академії в Фейсбуці.