У червні Державне бюро розслідувань конфіскувало 11 тисяч бронежилетів, які б мала отримати українська армія. Співробітники ДБР зазначили, що це захисте екіпірування начебто легко прострілюється. Представники вітчизняного виробника, підприємства «ТЕМП-3000», упевнені: їхні бронежилети якісні, а розслідування Держбюро є нічим іншим, як дискредитацією компанії.
«Ми співпрацюємо зі слідством, адже впевнені, що наші бронежилети «Корсар М3с-1-4» витримають усі заплановані експертизи в межах розслідування», — заявив правозахисник науково-виробничого підприємства «ТЕМП-3000», керівний партнер адвокатського об’єднання Mitrax Кирило Фесик на прес-конференції в Києві.
Він підкреслив, що відео з начебто простреленим «темпівським» бронежилетом, яке в липні опублікувало ДБР, не є балістичною експертизою.
«Нам невідомо, що це за відео, хто, де та коли його фільмував, а також з якої зброї стріляли в бронежилет та чи взагалі була в ньому сталева пластина», — наголосив Фесик.
Представниця Держбюро розслідувань також під час прес-конференція підтвердила, що постріл у бронежилет, який зафільмували на відео й оприлюднили в ДБР, дійсно не експертиза. «Це була слідча дія, яку провели в Державному науково-дослідному інституті на базі МВС України. Зараз усі бронежилети направили на експертизу. Коли фахівці нададуть висновки, тоді ми сможемо остаточно говорити про якість цих бронежилетів», — пояснила речниця ДБР Анжеліка Іванова.
Вона додала, що «ТЕМП-3000» дійсно співпрацює зі слідством.
Нагадаємо, у середині липня представник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил України Сергій Місюра на своєму YouTube-каналі опублікував відео відвертої розмовою з працівником ДБР, який розповів подробиці скандалу з бронежилетами. Співробітник Бюро говорить: «Роман Труба (керівник ДБР — ред.) роздав накази бійцям. Бійці побігли (проводити обшуки — ред.). Копали-копали, хто його знає, що намагалися знайти. Знайшли «броник». Ми зараз тут, думають, наколупаємо. Повезли його кудись до Харкова в лабораторію. А там із «броником» ніби все нормально було. Ну, але ж завдання поставили. Повезли до Києва в лабораторію, що там робили, хто його знає. Наколупали дірок у ньому, коротше».
Засновник «ТЕМП-3000» Юрій Євтушенко зазначає, що ДБР намагається дискредитувати його підприємство. «Усе це для того, щоб просунути для виготовлення бронежилетів сталь, яку завезли в Україну для виробництва військової техніки, однак яка не пройшла тестування на міцність», — підкреслив він під час прес-конференції. І додав: «Бронежилети з партії, яку конфіскувало ДБР, тестували співробітники підприємства та спеціалісти Укрметртехстандарту».
Конфісковані бронежилети, додає Євтушенко, ДБР вивезла з критих складів Міністерства оборони й зберігає невідомо де та невідомо в яких умовах. Якщо жилети раптом потрапили під сильний дощ, і їх не висушили, то тканина пріє, гниє, а сталева пластина може з часом ржавіти та втрачати міцність.
Засновник «ТЕМП-3000» наголошує, що бронежилети його компанії не поступаються ані американським, ані німецьким аналогам. «Наші бронежилети можуть служити навіть по 15 років. Реально коштують вони 12 тисяч гривен, якщо врахувати курс долара й рівень інфляції, однак державі ми продаємо їх за 8 тисяч».
Хоча бронежилети «Корсар М3с-1-4» відповідають усім вимогам Міноборони України, Євтушенко пропонує армійцям купувати нові «темпівські» жилети «Корсар М3мп-1А-6». Вони міцніші за свого попередника: броня має вже не 18 шарів сталі, а 26-ть, тому може витримати удар осколків, які влітають на швидкості 600 метрів за секунду. Також новий бронежилет прикриває більше частин тіла бійця: шию, плечі й стегна. Він громіздкий лише на перший погляд, проте за необхідності його можна скинути трьома рухами. Найближчим часом невелику партію бронежилетів нададуть оборонному відомства для тестування. Виробник і Міноборони про це домовилися офіційно.
Для довідки: Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» уже 30 років виготовляє різноманітні бронежилети, шоломи, екіпірування й костюми для військових. Свою продукцію компанія постачала щонайменше в 20 країн: зокрема США, Велику Британію, Єгипет, Саудівську Аравію та Афганістан — в усіх українська броня пройшла випробування. Свого часу «темпівські» бронежилети захищали життя наших миротворців в Іраку.