Благодійна донорська ініціатива «Крапля до краплі» перевершила заплановані річні цілі та продовжує об’єднувати всіх небайдужих

Відомий шотландський письменник та громадський діяч Вальтер Скотт казав: «Якщо люди не навчаться допомагати один одному, то рід людський зникне з лиця землі». Сьогодні допомогти тому, хто цього потребує, – легше, аніж будь-коли раніше: фонди та організації створюють усі умови для того, аби благодійність стала не просто звичною, а навіть буденною справою для кожного. Одним з проєктів, покликаних допомагати та рятувати, є благодійна ініціатива «Крапля до краплі». Вона була створена рік тому, у жовтні 2020 року двома партнерами – рухом «ДонорUA» та брендом «Природне Джерело».

Регулярні акції та активна інформаційна діяльність допомагають залучати все більше людей до регулярного безоплатного та добровільного донорства. Спостерігається позитивний вплив на обсяги заготівлі крові та її компонентів в Україні. Так, кількість донацій у 2021 році зросла до 13 на 1000 населення. Для порівняння, у 2020 році цей показник становив 12 донорів на цю кількість людей. Згідно рекомендацій ВООЗ для задоволення потреби в донорській крові необхідно 31,5 донацій на 1000 населення. Тож активна робота з популяризації донорства має продовжуватись.

За рік свого існування проєкт «Крапля до краплі» досяг вагомих результатів, довів довгостроковий потенціал та переваги як для донорського руху, так і суспільства загалом. Спільними зусиллями покращується ситуація із запасами донорської крові, яка може знадобитись будь-кому у будь-який момент життя, до того ж абсолютно кожен має можливість долучитися до благодійної справи, навіть якщо не може бути донором. Адже завдяки ініціативі «Крапля до краплі» зробити свій внесок можна просто споживаючи воду «Природне Джерело» зі спеціальним маркуванням – частину коштів з її продажу перераховують на розвиток донорства в Україні.

На сьогодні, плідна праця та небайдужість кожного, хто долучився до проєкту, допомогли активізувати понад 10 900 донорів, урятувати 32 700 пацієнтів і зібрати 1 600 000 грн на розвиток донорства.

Жовтень цього року був вкрай продуктивним для команди проєкту. З 1 по 14 жовтня у Луцьку в ТРЦ «ПортCity» проходила виставка найкращих робіт III Міжнародного фестивалю-конкурсу DonorUA Art Project. На заході за допомоги КП «Волинський обласний центр служби крові» була реалізована ініціатива «Дізнайся свою групу крові», до якої долучилися 50 людей. Кожен, хто був задіяний у акції, отримав екосумку від ТРЦ «ПортCity» і пляшку артезіанської води від «Природне Джерело». Подія допомогла згуртувати жителів міста та вкотре нагадала про потребу в крові та її компонентах для пацієнтів. Завдяки комунікації з відвідувачами виставки, команда отримала багато відгуків про роботу та нові ідеї для розвитку проєкту.

7 жовтня у Києві відбувся Action! Forum, який є продовженням молодіжної програми «Мистецтво змін: молодь та демократія» Національного центру «Український дім» і реалізується за підтримки Посольства США в Україні. Захід був максимально насичений: учасники провели пітчинги про соціальні, освітні та культурні ініціативи. У програму молодіжного форуму увійшли різноманітні активності, серед яких і можливість визначити групу крові від ДонорUA та Групотест, послухати про проєкт «Крапля до краплі», дізнатися, як можна долучитися та вплинути на ситуацію з донорством в країні. Виховувати культуру донорства потрібно змалечку, оскільки лише так можливо донести ідею про безпечність та необхідність регулярного донорства як для власного здоров’я, так і для порятунку пацієнтів. Увага та зацікавленість темою донорства, яку проявили десятки школярів та студентів, що були присутні на заході, стали показником великих перспектив з подальшого розвитку донорського руху.

Вже згодом, 15 жовтня, у музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО» у Дніпрі завітало понад 20 донорів, аби поділитися кров’ю та долучитися до порятунку людей. За підтримки КП «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» усі охочі могли визначити свою групу крові, провести її аналіз та зробити донацію. Процедура супроводжувалася живою музикою у виконанні барда та солістів «Першого волонтерського хору». Кожен, хто зробив донацію, отримав солодощі від Товариства Червоного Хреста України м. Дніпра та пляшку артезіанської води «Природне Джерело».

З 15 по 21 жовтня найкращі роботи конкурсу-фестивалю, присвяченого донорству крові та компонентів крові, були представлені у тернопільському ТРЦ «Подоляни». Завдяки розміщенню у великому торговому центрі, сотні людей могли ознайомитися з темою та заглибитися в питання. А відвідувачі, які поширили світлини та зареєструвалися на сайті ДонорUA, мали можливість взяти участь у розіграші низки подарунків.

Наприкінці жовтня благодійний донорський проєкт «Крапля до краплі» став Генеральним партнером непересічного заходу – оперного відеоконцерту видатного італійського тенора Вітторіо Ґріголо, присвяченого творчості Енріко Карузо. Презентація нового міжнародного проєкту Tanto La Vita відбулась 25 жовтня, з нагоди Всесвітнього дня опери. Організатори прагнули популяризувати оперний спів серед усіх верств суспільства, а також посприяти поширенню через класичну музику ідеалів солідарності та дружби між народами, розвитку їхньої музичної культури та взаємної поваги до їхніх естетичних цінностей. Визначною подією для благодійної донорської ініціативи «Крапля до краплі» стала висока оцінка діяльності проєкту, отримана від Вітторіо Гріголо та команди «Tanto La Vita».

Незабаром, 27 жовтня, у Klitschko Expo у Києві відбувся захід під назвою Halloween Blood Donation від Американської торговельної палати в Україні. На відвідувачів чекав експрес-тест від «Діла», визначення групи крові, її аналіз і можливість зробити донацію для пацієнтів. У затишній атмосфері гості куштували особливі смаколики зі святковою символікою, слухали легку музику, реєструвалися на сайті, обговорювали подальші плани, цікавилися бонусною програмою та діяльністю проєкту «Крапля до краплі». На подію завітало понад 70 охочих допомогти, але лише 40 з них через обставини були допущені до процедури донації. Завдяки заходу вдалося зібрати майже 18 літрів крові, що значно покращило запаси перед святами та вихідними. Кожна подібна ініціатива приносить свої результати: порятунок життів і залучення нових людей до великої донорської родини. Так, щодня на сайті ДонорUA реєструється майже 100 людей, за кожним з яких – три врятованих життя.

28 жовтня до КП «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» у Дніпрі завітало понад 48 донорів, які могли визначити групу крові, провести її аналіз і зробити донацію для пацієнтів. Вони отримали частування та солодощі від благодійного фонду «Помогаєм», карамельки від Олени Габайдуліної, пляшку артезіанської води «Природне Джерело», яка представляє проєкт «Крапля до краплі», сертифікати та приємні подарунки від інших партнерів події. Учасники заходу мали можливість сфотографуватися у тематичній фотозоні «Гелловін», аби лишити на спогад яскраві моменти.

Вже наступного дня, 29 жовтня, десятки людей відвідали прес-центр «Накипіло» у Харкові, аби поділитися з пацієнтами кров’ю. Команда ДонорUA у співпраці з партнерами підготувала насичену програму та привернула увагу регулярних та нових донорів, які здавали кров під музичний супровід гітариста Богдана Бородіна та вокалісток з вокальної студії BRAVO. Кожен отримав солодощі від Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України та пляшку артезіанської води від «Природне Джерело». Михайло Голинський провів вікторину, а професійні художники увіковічили акцію у шаржах. Усі відвідувачі могли насолодитися відеовиставкою найкращих робіт III Міжнародного фестивалю-конкурсу DonorUA Art Project, яку показували на екрані.

Благодійна ініціатива «Крапля до краплі» зруйнувала стереотипи про донорство та показала, що долучитися до доброї справи може кожен, і це зовсім не складно. Річні досягнення проєкту довели – в Україні дуже багато небайдужих людей, спільні зусилля яких здатні призводити до   позитивних змін. Слідкувати за всіма новинами ініціативи можна на офіційній Facebook-сторінці та сайті «ДонорUA».

Довідка

Група Компаній «Нові Продукти» – один із найбільших виробників напоїв і снеків в Україні. Компанія працює вже понад 18 років і входить до Реєстру найбільших платників податків країни.

Сьогодні ГК «Нові Продукти» експортує свою продукцію в 19 країн світу, серед яких Китай, Німеччина, Італія, Чехія, Іспанія, Ізраїль, Уганда, Вірменія, Угорщина, Азербайджан, Грузія та інші. Штат співробітників підприємства складає понад 1500 осіб. Щодня ГК «Нові Продукти» обслуговує понад 25 000 замовників і 106 000 активних торгових точок в усьому світі.

Перевірка якості напоїв відбувається на всіх етапах виробництва та здійснюється у спеціальній атестованій лабораторії. На підприємстві впроваджена сертифікована інтегрована система менеджменту, управління якістю та безпекою харчових продуктів, яка базується на основі відповідності схемі сертифікації FSSC 22000 (Food Safety System Certification 22000) – найсучаснішого визнаного світового стандарту безпеки.

Щороку Благодійний фонд «Нова Громада», який був створений Групою Компаній у 2014 році і діє виключно за рахунок її добровільних відрахувань від прибутку, виділяє на соціально-благодійні проєкти понад 1,5 млн грн.

Сайт: http://newproducts.com

«ДонорUA» – автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові, що розроблена з метою популяризації донорського руху в Україні. На платформі проєкту донори мають можливість ознайомитись з корисною інформацією, отримати консультацію лікаря онлайн щодо кроводачі, обрати центр крові або конкретного реципієнта.

Сайт: https://donor.ua

Вам також може сподобатися

Leave a reply