Станом на 15 жовтня 2020 року у Києві зареєстровано 24334 безробітних. Торік на аналогічну дату їх було майже втричі менше – 8358 осіб.
При цьому рівень зайнятості населення віком від 15 до 70 років у Києві – найвищий серед регіонів держави, хоча й дещо знизився порівняно з минулим роком – з 63 до 62,1 відсотка (по Україні – 56,7%). Водночас в столиці один з найнижчих рівнів безробіття (за методологією МОП) – 6,6% (по Україні – 9,2%).
«Основне, на чому зосередилась столична служба зайнятості під час карантину, – це сприяння у працевлаштуванні та надання повного спектру послуг незайнятому населенню і роботодавцям. За дев’ять місяців 2020 року нам вдалося забезпечити роботою 10 тис. громадян. Причому, якщо на початку цього періоду, у квітні, працевлаштованих було лише 305 осіб, то через півроку, у вересні, ця цифра зросла більш, ніж у 6 разів – до 1890 громадян. Водночас, кількість поданих роботодавцями до служби зайнятості вакансій за цей час зросла майже вдвічі. Це сталося, передусім, завдяки успішній співпраці Київського міського центру зайнятості з роботодавцями. Незважаючи на напружену ситуацію на ринку праці, велику кількість звернень громадян, докладаємо максимум зусиль, аби забезпечити роботою кожного», – зауважив Віктор Білич.
З числа колишніх безробітних 27% знайшли роботу в оптовій та роздрібній торгівлі, сфері ремонтних послуг. Кожен десятий працевлаштувався на підприємствах переробної промисловості, 9% – у сфері фінансової та страхової діяльності; 8% – в державному управлінні й обороні.
«Якщо виокремити період карантину – з 12 березня по 1 жовтня 2020 року і порівняти його з таким самим періодом минулого року, то побачимо тенденцію: кількість зареєстрованих безробітних у 2020 році зросла втричі (відповідно, 10 тис. у 2019-му і 30,5 тисячі – у 2020-му, тоді як обсяги працевлаштування зменшилися лише на чверть 10,2 тис. осіб у 2019-му і 7,3 тис. – у 2020-му. Тобто, незважаючи на збільшення у кілька разів обсягів вивільнення працівників і, відповідно, зростання обсягів реєстрації безробітних у цьому році, кількість працевлаштованих практично не зменшилась», – зауважив очільник КМЦЗ.
З початку року з Київським міським центром зайнятості співпрацювали 11,4 тис. роботодавців. У базі даних столичної служби зайнятості за цей час було 54,3 тис. вакансій. За видами економічної діяльності кожна шоста вакансія – в оптовій і роздрібній торгівлі, 13% – у сфері державного управління й оборони, 12% – на транспорті, 11% – у сфері адміністративного обслуговування та на підприємствах переробної промисловості.
«Будемо боротися за кожне робоче місце, за кожну вакансію», – підсумував Віктор Білич.
Київський міський центр зайнятості сьогодні це:
- Найбільша база можливостей
- Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців