Задля створення якісного і різноманітного контенту українською мовою об’єднують зусилля провідні діячі сучасної популярної української літератури та кіно. Автори проєкту нового серіалу «Вурдило» поставили собі за мету поєднати таємничість та саспенс, притаманні жанру містичного трилера, з філософськими роздумами про дихотомію добра і зла, світла і темряви, духовного та матеріального.

Серіал «Вурдило» створюється за мотивами однойменного роману письменника Анатолія Шкаріна. Над сценарієм екранізації автор книги працює з режисером Олександром Березанем, в чиєму доробку ціла низка фільмів та серіалів, які здобули популярність серед широкої аудиторії.

Розробкою серіалу «Вурдило» опікується продюсерська компанія «Мейнстрім Пікчерз» за підтримки Українського культурного фонду.

Літературна кар’єра Анатолія Шкаріна, пастора церкви християн євангельського віросповідання «Живе Слово» у місті Гола Пристань на Херсонщині, розпочалася у 2010 році. Пастор знайшов своє покликання в написанні не лише проповідей, але й гостросюжетних пригодницьких книг. Тривалий час Анатолій писав російською мовою. «Вурдило» – друга книга автора, яка була видана українською.

Анатолій Шкарін, автор роману та сценарію екранізації: «З Олександром Березанем ми знайомі вже близько десяти років. За цей час ми стали справжніми друзяками, бували один у одного в гостях. Але найбільшу спорідненість душ ми відчуваємо саме у творчості – нам подобається змістовний екшн в книжках та кіно. Саме Олександр, прочитавши роман «Вурдило», зробив висновок, що з цієї історії вийшов би непоганий серіал та запропонував написати сценарій. До речі, це не перший сценарій, над яким мені довелося попрацювати з Олександром. Адже він не лише відомий режисер, але й чудовий сценарист. Завдяки товариству з ним я краще зрозумів, що таке драматургія та з чого вона складається. Тому сподіваюся, що серіал «Вурдило» на тлі сучасної української культури приверне до себе увагу глядачів та знайде багатомільйонну армію прихильників»

На прикладі маленького рибальського селища, де відбуваються події «Вурдила» автор зображує суспільство, що лишилося без духовного стрижня всередині, і до яких наслідків це призвело. Відбудова церкви, котра була зруйнована за радянських часів, стане в серіалі символом духовного і культурного відродження.

Режисер Олександр Березань відповідає за гармонійне поєднання розважальної зовнішньої форми серіалу із глибоким змістом, що дозволить в доступному вигляді, зрозумілому широкій аудиторії, донести важливі та актуальні суспільні меседжі, закладені автором в історію та, зрештою, досягнути глядацького успіху. Маючи багаторічний досвід роботи над кіно- та телевізійними проектами різних жанрів, Олександр тонко відчуває вподобання та очікування глядачів. Це доводять минулі проєкти режисера, серед яких пригодницька комедія «Шляхетні волоцюги», перший україномовний серіал каналу ICTV – ситком «Юрчишини», та 12-серійний пригодницький екшн «Козаки. Абсолютно брехлива історія», який став одним з найрейтинговіших серіалів 2020 року, зібравши аудиторію близько 8 млн. глядачів.

Олександр Березань, режисер проєкту: «Мені завжди цікаво працювати з новими для себе жанрами. Містична історія, яку створив Анатолій Шкарін, мене одразу захопила, занурила в атмосферу безвиході і страху перед невідомим, які засмоктують героя, як болото, що оточує хутір, де відбуваються події роману «Вурдило». Я бачу в цій історії великий потенціал для телеекранізації. За рівнем напруженості і саспенсу вона не поступається творам визнаних зарубіжних авторів. Ми маємо намір додати видовищності і динаміки розвитку сюжету за рахунок екшн-сцен з переслідуваннями і перестрілками».

Синопсис

Серіал «Вурдило» занурить глядачів в таємничі та містичні події 1993-го року. Через стихійне лихо письменник-початківець з Харкова стає заручником маленького рибальського селища, скутого лещатами крижаного жаху. В околицях відбуваються жахливі вбивства, котрі забобонні хуторяни приписують моторошному болотному монстру. Та чи зможе юнак розплутати клубок таємничих обставин, якщо йому, здається, протистоїть сама нечиста сила? Адже дядько, «божевільний професор», залишив йому у спадок не лише будиночок, але й страшну таємницю, пов’язану з покинутою надглибокою свердловиною.

Очікується, що зйомки серіалу відбудуться у наступному році, а вже у 2023 році «Вурдило» вийде в ефір одного з загальнонаціональних каналів.

Сторінки проєкту «Вурдило» в соціальних мережах:

Faceebook: https://www.facebook.com/Vurdylo

Instagram: https://www.instagram.com/vurdylo/

Про Український культурний фонд:

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Про «Мейнстрім Пікчерз»:

В портфоліо компанії низка спільних проєктів в партнерстві з компанією Good Morning Films, зокрема історична драма «Крути 1918» режисера Олексія Шапарєва, яка отримала національну кінопремію «Золота дзиґа» у номінації «Вибір глядачів», та драма Олексія Тараненка «Я працюю на цвинтарі», прем’єра якої відбулася на 50-му Міжнародному кінофестивалі «Молодість», а згодом фільм було відібрано до конкурсної програми Варшавського кінофестивалю. «Мейнстрім Пікчерз» продовжує роботу над ігровим повнометражним дебютом режисера Семена Мозгового «Свято Хризантем», виробництво якого здійснюється за підтримки Держкіно. Два попередніх документальних фільми режисера «Історія зимового саду» та «Сіль з Бонневілю» взяли участь та отримали відзнаки на міжнародних фестивалях в Україні та інших країнах.

You may also like

Leave a reply