У жовтні 2021 року медіанна ціна в доларовому еквіваленті збільшилась на 2% в порівнянні з попереднім місяцем, та на 11,2% збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Ціни на вторинному ринку нерухомості.

У жовтні 2021 року медіанна ціна пропозиції квартир на вторинному ринку Києва, представлених в базі даних порталу Address.ua, збільшилась в порівнянні з вереснем на 2%, і склала 1295 дол. США/кв.м. Даний показник в категорії 1-но кімнатних квартир виріс в порівнянні з минулим місяцем на 2,5% до 1543 дол. США/кв.м. Двокімнатні квартири залишились на рівні попереднього місяця – 1246 дол. США/кв.м. Медіанна вартість 3-х кімнатних квартир склала 1185 дол. США/кв.м., що на 2,4% більше, ніж в попередньому місяці.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за жовтень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (360 245 відвідувань за жовтень 2021 року).

Медіанна ціна пропозиції по районам Києва у жовтні 2021 р склала:

У жовтні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол.США з часткою запитів 35%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол.США з часткою 26% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол.США у жовтні  2021 р. склав 20% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол.США і вище – 19%.

Попит на двокімнатні квартири у жовтні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 41% запитів до бази даних порталу Address.ua. Однокімнатними квартирами цікавились 39% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 19% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 35 м2 до 50 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 41% від загальної кількості. Квартири від 50 м2 до 80 м2 цікавлять 26% претендентів. 17% цікавляться квартирами до 35 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 16%.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

“У жовтні розподіл попиту між первинним та вторинним ринками нерухомості змістився на користь готового житла. Зумовлено це двома факторами. Різке зростання цін на «первинці» відлякувало частину покупців. Оскільки житло на вторинному ринку в 2021 році дорожчало значно повільніше, його конкурентоспроможність помітно підвищилася. Другий фактор – розвиток ринку іпотеки. У січні-вересні 2021 року було видано в 2,7 разів більше іпотечних кредитів, ніж за той же період 2020 р. При цьому 88% кредитів видаються саме на вторинне житло.

Цінова динаміка залежно від району у жовтні була різноспрямованою – значне зростання показали Голосіївський, Святошинський та Шевченківський райони, тоді як у Печерському, Подільському, Оболонському та Дніпровському районі медіані ціни знизилися на 10-16%.

Загалом, як і в попередні місяці, основний попит на вторинному ринку сконцентрований у середньому ціновому сегменті, при цьому високим попитом користуються квартири в будинках 2015-2020 споруд.

За сукупністю факторів, на сьогоднішній день відсутні передумови для активного зростання попиту на вторинне житло, отже, в середньостроковій перспективі значного зростання цін на цьому ринку можна не очікувати”.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 жовтня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 360 245   (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Нерухомість

Держгеокадастр забезпечив впровадження функціоналу щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про масив земель сільськогосподарського призначення

31 жовтня 2023 року в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру запроваджено функціональну можливість щодо внесення ...

Leave a reply