ПриватБанк запустив новий просвітницький проект, що допоможе українцям протидіяти фінансовому шахрайству та підвищити власну фінансову грамотність. Про це повідомив член правління ПриватБанку з питань роздрібного бізнесу Дмитро Мусієнко під час круглого столу «Фінансове онлайн-шахрайство та боротьба з ним: від боротьби з соціальною інженерією до використання технологій забезпечення захищених платежів». 

Серія відеороликів “Агент 3700” від банку та одного  із найвідоміших стендап-коміків Антоном Тимошенко в легкій та зрозумілій формі розказують про найбільш поширені види шахрайства та дають поради, як їм запобігти. Список корисних “антишахрайських” відео постійно наповнюється новими порадами та застереженнями.

“Більшість  випадків фінансового шахрайства, з якими стикаються українці, вдалося б уникнути, якщо б клієнти керувалися простими рекомендаціями банку з безпеки платежів,відзначив Дмитро Мусієнко.  – Наша система антифроду, тобто виявлення шахрайства, сьогодні дозволяє попередити близько 90% спроб несанкціонованих платежів. Ми активно впроваджуємо сучасні технології безпеки, використовуємо голосову біометрію, фото- та відеоверифікацію. Втім, головним чинником попередження шахрайства є підвищення культури безпечних розрахунків серед українців”. 

За словами Дмитра Мусієнка, під час повномасштабної війни фінансове шахрайство не зникло, навпаки – прояви кібершахрайства стали більш різноманітними. Основними типами шахрайства в Україні залишаються фішинг та соціальна інженерія – вони займають майже 80% від всього фінансового шахрайства в інтернет просторі. Це насамперед передача паролів та кодів підтвердження шахраям, створення платежів під впливом шахраїв, дзвінки від “Служби Безпеки банків та НБУ”, масові розсилання через месенджери фішингових посилань для отримання “допомоги від держави та міжнародних організацій”, ”виграшу” тощо.

You may also like

Comments are closed.