ПриватБанк доєднався до Всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай, яку розпочав Національний банк України 3 травня. Мета кампанії – поліпшити обізнаність громадян та нагадати їм про основні правила безпеки під час безготівкових розрахунків, особливо в мережі Інтернет. 

Під час повномасштабної війни платіжне шахрайство не зникло, навпаки – прояви кібершахрайства та кіберзлочинності зросли. Близько 86% випадків платіжного шахрайства за 2022 рік відбулися в мережі Інтернет, водночас лише 14% – через фізичні пристрої (торговельна мережа, банкомати, пристрої самообслуговування).

Наталя Фіголь, Керівник департаменту Fraud-менеджменту ПриватБанку зазначила: 

“ПриватБанк постійно здійснює комплексну роботу з протидії шахрайству. Водночас кожне звернення щодо шахрайства дозволяє відслідковувати тренди та коригувати алгоритми протидії, модернізувати технології безпекових заходів. Втім, 99% випадків шахрайства, з якими стикаються наші клієнти, вдалося б уникнути, якщо б клієнти керувалися простими рекомендаціями з безпеки платежів”.

Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку Андрій Поддєрьогін зауважив: “Завдяки цій кампанії Національний банк разом із партнерами сподіваються нагадати якомога більшій кількості громадян, особливо молоді, яка є найбільш активним користувачем, важливі правила платіжної безпеки, підвищити обізнаність українців та продовжувати формувати в них безпечну культуру поведінки у віртуальному просторі”.

Кампанія, зокрема, буде нагадувати громадянам про прості базові правила платіжної безпеки. Із основних правил – це: 

  • необхідно тримати в секреті смс-коди від банків та мобільних операторів, три цифри на звороті картки (CVV-код), логіни та паролі від інтернет-банкінгу;
  • перш ніж ввести в будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до інтернет-банкінгу, необхідно перевірити URL-адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що користувач опинився на фішинговому сайті.

You may also like

Новини компаній

ПриватБанк випускає спеціальні картки для отримання державних коштів на оздоровлення дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки

1 червня ПриватБанк приєднався до експериментального державного проекту єОздоровлення – монетизації послуг на оздоровлення та ...

Comments are closed.