Програма «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука провела в Києві дев’яту науково-практичну конференцію на тему «Передчасно народжені діти. Здобутки та перспективи». Захід, що проходив 7-8 листопада 2017 року, ознайомив українських неонатологів із новими тенденціями у виходжуванні передчасно народжених дітей.

Вже 11 років проект «Колиски надії», окрім оснащення центрів допомоги новонародженим сучасним обладнанням, проводить системну роботу з навчання лікарів та медичних сестер світовим методикам виходжування дітей. В рамках цього проекту Фонд сприяє впровадженню новітніх технологій і практик на шляху реформування сфери охорони материнства і дитинства в Україні.

Бенжамін Лорінг, голова правління Фонду Віктора Пінчука: «Понад 11 років програма «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука сприяє модернізації та трансформації країни в галузі охорони здоров’я. Мета цієї роботи – надати можливість врятувати кожну дитину, яка народилася в Україні. Ми пишаємося тим, що за час існування програми було врятовано понад 40 000 малюків, які отримали шанс брати участь в будівництві нової країни».

У конференції взяли участь 150 спеціалістів відділень інтенсивної терапії новонароджених з усіх регіонів України та представників профільних кафедр вітчизняних вищих медичних навчальних закладів. Вперше учасниками конференції стали медичні сестри, для яких, окрім основної програми, була передбачена спеціальна фахова сесія.

Доповідачами конференції цього року стали провідні світові науковці та практики в галузі неонатології: професор Річард Полін, Колумбійський університет, Нью-Йорк, США; професор Рангасамі Раманатан, Школа медицини Кек при Університеті Південної Каліфорнії, Лос-Анджелес, США; професор Філіп Коолс, Університетська клініка, Брюссель, Бельгія; докторУес Онланд, Дитяча лікаря Емма, Амстердам, Нідерланди.

Тетяна Знаменська, президент Асоціації неонатологів України: «Щорічна конференція Фонду Віктора Пінчука – значуща і довгоочікувана подія в спільноті українських неонатологів. Для нас це можливість з перших вуст дізнатися про нові світові тенденції і методики в виходжуванні передчасно народжених дітей. Багато що з того, про що ми вперше почули під час конференції кілька років тому, успішно впроваджено в практику і адаптовано в відповідних протоколах з проведення інтенсивної терапії у новонароджених. Неонатологія в нашій країні останніми роками розвивається дуже швидкими темпами багато в чому завдяки таким зустрічам та обміну досвідом. Мені приємно відзначити, що на сьогоднішній день рівень наших фахівців досить високий, і це дозволяє нам говорити з західними колегами однією професійною мовою».

Під час заходу було розглянуто широке коло спеціалізованих тем, пов’язаних з наданням медичної допомоги передчасно народженим дітям. Зокрема, мова йшла про особливості застосування різних видів дихальної підтримки, попередження та лікування дихальних розладів та ускладнень внаслідок тривалої штучної вентиляції легенів, проведення гіпотермії та церебрального моніторингу пацієнтів та інші.

Відеозапис всіх доповідей буде опубліковано на сайті Фонду Віктора Пінчука для широкого доступу та використання українськими лікарями.

  • Організатор: Фонд Віктора Пінчука
  • За сприяння Асоціації неонатологів України
  • Генеральний партнер: N.Z.Techno
  • Партнери: Аmaxa, Nutricia Danon
  • Медіа-партнер: ICTV

Колиски надії – головна програма Фонду Віктора Пінчука в галузі охорони здоров’я. Її стратегічною метою є збереження життя та здоров’я кожної дитини, що народилась в Україні. Фонд розпочав реалізацію програми у червні 2006 року. Відтоді було відкрито 33 центри надання допомоги новонародженим «Колиски надії» на базі державних родопомічних медичних закладів і дитячих лікарень у 24 регіонах України, що були устатковані найсучаснішим медичним обладнанням для рятування та виходжування новонароджених. Завдячуючи обладнанню центрів «Колиски надії» було врятовано понад 40 000 дітей. Фонд провів 28 освітніх заходів, участь в яких взяли понад 1 163 українських лікарів та медичних сестер.

Програма «Колиски Надії» передбачає:

  • створення загальнонаціональної мережі Центрів допомоги новонародженим, оснащених новітнім та найбільш високоякісним обладнанням;
  • відповідну професійну підготовку персоналу Центрів. В рамках програми регулярно проводяться тренінги, семінари, виїзні конференції за участю найкращих спеціалістів України, ближнього та дальнього зарубіжжя;
  • роботу над створенням професійної спільноти, що спеціалізується на питаннях надання допомоги новонародженим.

Особливістю програми «Колиски надії» є обов’язкове дотримання високих стандартів роботи центрів, що підтримуються завдяки залученню до консультаційної та експертної допомоги найкращих спеціалістів в даній галузі та постійному моніторингу закладів-учасників програми.

Дізнатись більше про програму: www.kolybeli.org

You may also like

Події

Національний форум бізнес-об’єднань «Розвиток бізнес-об’єднань в Україні: залученість, стандарти, діалог»

Національна платформа МСБ запрошує взяти участь у Національному форумі бізнес-об’єднань «Розвиток бізнес-об’єднань в Україні: залученість, стандарти, діалог», ...

Leave a reply