Окружний суд США не дозволив Citibank повернути 500 мільйонів доларів, які банк долею випадку надіслав кредиторам косметичного бренду Revlon.

Це одна із найбільших помилок в історії банківської справи. Причина – технічна – погано проектований користувацький інтерфейс.

Citibank мав наміри перерахувати орієнтовно 8 мільйонів доларів як відсоткові платежі кредиторам косметичної компанії.

Але, випадково перерахував в сотні разів вищу суму, зокрема, 175 мільйонів доларів, в хедж-фонд.

Помилково банк надіслав кредиторам Revlon 900 мільйонів доларів.

Деякі кредитори повернули кошти. В серпні Citibank подав позов про повернення коштів, але досі не одержав 500 мільйонів доларів від десяти інвестиційних консалтингових компаній.

Revlon перебувала у процесі рефінансування боргу – виплати кільком кредиторам при одночасному переказі решти боргу в нову позику. Це в поєднанні з заплутаним інтерфейсом фінансового ПО Flexcube спричинило ситуацію, коли Citibank випадково повернув ключову частку позики, вагому частину якої можна було повернути до 2023-го.

Закон переважно карає тих, хто витрачає кошти, які помилково нараховані на їх рахунки.

Випадкові перекази поширені в часи онлайн і їх можуть повернути миттєво. Але в законодавстві Нью-Йорка є винятки – захист від сплати збитків.

Якщо отримувач має право на гроші і не знав, що вони були випадково перераховані, може залишити їх собі.

Кредитори Revlon вважають, що Citibank провів передплату по кредиту. Надіслані гроші співпали з сумою (з точністю до пенні), яку банк був винен їм, хоча термін завершення кредиту не був окреслений.

Суд оголосив рішення, що кредитори мали право вважати, що платіж навмисний.

«Вважати, що Citibank – один із найскладніших установ у світі здійснив помилку, якої не було раніше, на суму майже в мільярд доларів – це ірраціонально», – йдеться в судовому документі.

У постанові суду наведені внутрішні переписки колективу HPS Investment Partners як додаткового доказу, що кредитори не підозрювали, що переказ був помилковим, до того часу, доки Citibank не надіслав їм сповіщення.

Кредитори поки не можуть отримати гроші, оскільки можливе оскарження рішення суду.

«Ми категорично не згодні з цим рішення і націлені подати апеляцію. Ввважаємо, що маємо право на отримання засобів, і продовжимо досягати їх повного повернення», – коментує Citigroup.

За матеріалами Inc

You may also like

Міжнародні новини

Український дім у Давосі 2023: головний редактор журналу TIME Едвард Фельзенталь візьме інтерв`ю у Президента України Володимира Зеленського

Український дім у Давосі та редакція журналу TIME оголосили, що Президент України Володимир Зеленський дасть ...

Leave a reply