PinchukArtCentre представляє роботи Жанни Кадирової, Лесі Хоменко та Дмитра Старусєва в Українському Домі в Давосі у дні проведення 49-ї Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ). Другий рік поспіль українське сучасне мистецтво демонструється з нагоди ВЕФ з метою представлення світовим лідерам нової України через роботи молодого покоління українських художників, предметом інтересу яких є соціополітичні реалії України.
Роботи Жанни Кадирової досліджують моделі спільного життя, де ми прагнемо приватного простору у міському середовищі. Творчість Лесі Хоменко звертає увагу на повсякденне життя (значною мірою як і у Кадирової), проте матеріал, що використовується – сатиноване скло – підкреслює складнощі, що супроводжують необхідність розділити досвід з іншими. Роботи Дмитра Старусєва – це масштабні фотополотна, які є водночас і продуктом використання технологій на межі можливостей аналогової ручної фотографії, й абстрактною композицією, яка показує Україну як роздоріжжя й кордон між різними світами та реальностями.
Український дім працює в Давосі з 21 по 25 січня 2019 року. Його організаторами виступають Фонд Віктора Пінчука, Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), компанія Horizon Capital та Українська асоціація венчурного та приватного капіталу (UVCA).
24 січня 2019 року Фонд Віктора Пінчука та міжнародна інвестиційно-консалтингова група EastOne проведуть щорічний Український сніданок у Давосі – традиційний захід, який вони 15 рік поспіль організовують з нагоди Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ).
Фонд Віктора Пінчука – це незалежна приватна міжнародна благодійна організація, яка базується в Україні. Фонд був створений 2006 року бізнесменом і філантропом Віктором Пінчуком з метою надання можливості новим поколінням змінити країну та світ. Для її реалізації Фонд розробляє проекти та розбудовує партнерства як в Україні, так і поза її межами. З 2006 року у трансформацію України Фондом було інвестовано понад 142 млн. доларів США.
Серед проектів Фонду Віктора Пінчука: всеукраїнська мережа центрів допомоги новонародженим «Колиски надії»; найбільша в Україні приватна стипендіальна програма «Завтра.UA»; стипендіальна програма із навчання закордоном для українських студентів «Всесвітні студії»; PinchukArtCentre – найдинамічніший арт-центр в Україні та східноєвропейському регіоні, що надає вільний доступ до сучасного мистецтва аби надихати молоде покоління мислити по-новому. Фонд підтримує міжнародну мережу YES (Ялтинська Європейська Стратегія) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України та світу.
Фонд підтримує краудфандингову платформу «Українська біржа благодійності», покликану сприяти розвитку благодійності в українському суспільстві. Він є членом Європейського центру фондів і Українського форуму грантодавців. Фонд співпрацює з Атлантичною радою, Інститутом Брукінгса, Інститутом глобальних змін Тоні Блера, Радою з міжнародних відносин, Фондом Amicus Europae та іншими неурядовими організаціями.
Офіційний сайт: pinchukfund.org
PinchukArtCentre був заснований у вересні 2006 року бізнесменом і філантропом Віктором Пінчуком. Арт-центр є одним з найбільших і найдинамічніших приватних центрів сучасного мистецтва в Центральній і Східній Європі. PinchukArtCentre став міжнародним хабом сучасного мистецтва, що розвиває українську арт-сцену і генерує критичний публічний дискурс для суспільства в цілому. За час існування арт-центр відвідали понад 3 мільйони осіб.
Вже понад 10 років PinchukArtCentre створює можливості для вільного доступу до нових ідей, оцінок та емоцій. Його програма виставок досліджує національну ідентичність у контексті міжнародних викликів. Він залучає громадськість до динамічного діалогу через цілу низку освітніх та публічних заходів.
У 2016 році PinchukArtCentre заснував Дослідницьку платформу – новаторський проект, метою якого є створення живого архіву українського мистецтва від початку 80-х років до сьогодні. Результати досліджень постійно представляються громадськості в рамках виставок, публікацій та дискусій.
У той же час, арт-центр інвестує в майбутнє покоління, надаючи премії молодим художникам до 35 років – Future Generation Art Prize та Премію PinchukArtCentre – які перетворили інституцію на провідний центр для найкращих молодих художників з усього світу, а також створили можливості для розвитку нового покоління в Україні.
PinchukArtCentre розташований у старовинному архітектурному ансамблі Бессарабського кварталу, який був відреставрований на початку ХХІ ст. Архітектурний проект та дизайн внутрішнього простору були розроблені французьким архітектором Філіпом Кіамбареттою. На сьогоднішній день арт-центр займає 6 поверхів, об’єднуючи виставкові зали на чотирьох поверхах, бібліотеку, освітню кімнату, книжковий магазин, зал video-lounge та кафе. Загальна площа арт-центру складає понад 3000 кв.м.