Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» звернулося з вимогою до прем’єр-міністра та Уряду пом’якшити умови роботи на єдиному податку. Причина: у разі збільшення мінімального розміру заробітної плати з 1 січня 2017 року, вдвічі зросте податкове навантаження на легальний малий і середній бізнес в Україні.

Зокрема, сума сплаченого протягом року єдиного соціального внеску зросте із 4224 грн. до 8448 грн.

Сума єдиного податку для першої групи – з 1920 грн. до 3840 грн.

Сума єдиного податку для другої групи – з 3840 грн. до 7680 грн.

Внаслідок цього підприємці першої групи, а це переважно ті, хто займається роздрібною торгівлею на ринках, надає побутові послуги, щороку сплачуватимуть щонайменше 12 288 грн, тобто понад 1000 грн. за місяць. В умовах падіння купівельної спроможності, частина підприємців змушені будуть припинити свою діяльність. Як наслідок, зросте безробіття та тіньовий сектор економіки.

На переконання членів «Фортеці», оптимальним було б підвищити розмір мінімальної зарплати на 20%. Таке рішення не вплинуло б на інфляцію і дало можливість малому бізнесу сплачувати податки.

Якщо Уряд продовжить наполягати на дворазовому підвищенні «мінімалки» з 1 січня 2017 року, підприємці вимагатимуть переглянути умови роботу на єдиному податку, а саме:

  1. Ініціювати зміни до Податкового кодексу.

Зокрема, прив’язати граничні обсяги доходів для платників єдиного податку 1-3 груп до «мінімалки» і встановити їх на такому рівні: 220 розмірів мінімальних заробітних плат – для першої групи, 1100 розмірів мінімальних заробітних плат – для другої групи і 3650 розмірів мінімальних заробітних плат – для третьої групи.

Крім того, дати право органам місцевого самоврядування переглянути ставки єдиного податку з 1.01.2017 року, а також зобов’язати підприємців другої і третьої групи застосовувати касові апарати лише у разі, якщо обсяг їх доходу перевищує 730 «мінімалок».

  1. Перерозподілити витрати роботодавця на оплату праці таким чином, щоб 50% обов’язкових платежів до бюджету сплачувалися роботодавцем і 50% – найманим працівником.
  2. Дати можливість фізичними особами-підприємцями, які працюють на спрощеній системі оподаткування, отримувати субсидії на оплату комунальних послуг.
  3. Зменшити ставку єдиного соціального внеску до 18%.
  4. Прив’язати розмір штрафів, пені, інших обов’язкових платежів і зборів до неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а не до мінімальної заробітної плати.

vimogi-fortetsi

Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» було створене організаторами Податкового майдану у 2010 році, об’єднує 63 громадських об’єднання підприємців та охоплює понад 100 000 підприємців зі всієї України. Основним завданням ГО «ФОРТЕЦЯ» є створення умов для ведення підприємництва в Україні, демонополізація економіки та забезпечення рівної конкуренції.

You may also like

Думка експерта

Як розрахувати частку сільгосптоваровиробництва та не втратити статус платника єдиного податку IV групи?

Хто має подавати Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва? Сільгосптоваровиробники (юридичні особи) для переходу на спрощену систему оподаткування ...

Leave a reply