Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» звернулося з вимогою до прем’єр-міністра та Уряду пом’якшити умови роботи на єдиному податку. Причина: у разі збільшення мінімального розміру заробітної плати з 1 січня 2017 року, вдвічі зросте податкове навантаження на легальний малий і середній бізнес в Україні.

Зокрема, сума сплаченого протягом року єдиного соціального внеску зросте із 4224 грн. до 8448 грн.

Сума єдиного податку для першої групи – з 1920 грн. до 3840 грн.

Сума єдиного податку для другої групи – з 3840 грн. до 7680 грн.

Внаслідок цього підприємці першої групи, а це переважно ті, хто займається роздрібною торгівлею на ринках, надає побутові послуги, щороку сплачуватимуть щонайменше 12 288 грн, тобто понад 1000 грн. за місяць. В умовах падіння купівельної спроможності, частина підприємців змушені будуть припинити свою діяльність. Як наслідок, зросте безробіття та тіньовий сектор економіки.

На переконання членів «Фортеці», оптимальним було б підвищити розмір мінімальної зарплати на 20%. Таке рішення не вплинуло б на інфляцію і дало можливість малому бізнесу сплачувати податки.

Якщо Уряд продовжить наполягати на дворазовому підвищенні «мінімалки» з 1 січня 2017 року, підприємці вимагатимуть переглянути умови роботу на єдиному податку, а саме:

  1. Ініціювати зміни до Податкового кодексу.

Зокрема, прив’язати граничні обсяги доходів для платників єдиного податку 1-3 груп до «мінімалки» і встановити їх на такому рівні: 220 розмірів мінімальних заробітних плат – для першої групи, 1100 розмірів мінімальних заробітних плат – для другої групи і 3650 розмірів мінімальних заробітних плат – для третьої групи.

Крім того, дати право органам місцевого самоврядування переглянути ставки єдиного податку з 1.01.2017 року, а також зобов’язати підприємців другої і третьої групи застосовувати касові апарати лише у разі, якщо обсяг їх доходу перевищує 730 «мінімалок».

  1. Перерозподілити витрати роботодавця на оплату праці таким чином, щоб 50% обов’язкових платежів до бюджету сплачувалися роботодавцем і 50% – найманим працівником.
  2. Дати можливість фізичними особами-підприємцями, які працюють на спрощеній системі оподаткування, отримувати субсидії на оплату комунальних послуг.
  3. Зменшити ставку єдиного соціального внеску до 18%.
  4. Прив’язати розмір штрафів, пені, інших обов’язкових платежів і зборів до неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а не до мінімальної заробітної плати.

vimogi-fortetsi

Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» було створене організаторами Податкового майдану у 2010 році, об’єднує 63 громадських об’єднання підприємців та охоплює понад 100 000 підприємців зі всієї України. Основним завданням ГО «ФОРТЕЦЯ» є створення умов для ведення підприємництва в Україні, демонополізація економіки та забезпечення рівної конкуренції.

You may also like

Leave a reply