Команда Насіннєвої асоціації України зібрала в єдиній інфографіці незакриті потреби аграріїв у період посівної кампанії 2022 року. Так, найменше забезпечені українські агропідприємці пальним – 60,2%. На другому місці азотні добрива – 68%. І на третьому ЗЗР – 70,6%. Краща ситуація з насінням (76,7%) та комплексними добривами (79,8%).

“Ця посівна кампанія, без сумніву, найважча. Аграрії розв’язують низку викликів: від логістики, постачання пального до фізичної безпеки своїх працівників, обмежень роботи у вечірній і нічний час доби та польотів дронами чи безпілотними літальними апаратами. Тобто вагому роль має не лише забезпечення ЗЗР чи добривами, але й сам суттєво ускладнений процес роботи”, — коментує ситуацію Сюзана Григоренко.

Для створення інфографіки були використані дані опитування Міністерства аграрної політики та продовольства України та Інформаційно-аналітичного агентства “АПК-Інформ”. У них взяли участь понад 3 тисячі агропідприємств з усієї України. Про свої потреби розповідали як великі підприємства, в господарстві яких знаходиться понад 20 тис. га, так і малі й середні, що обробляють від 20 га і більше.

Так, перед початком посівної комплексних добрив не вистачало для 1,2 млн га сільськогосподарської площі, пального – для 1,5 млн га, ЗЗР – 1,1 млн га. Потреба в насінні була для площі в понад 897 тис. га, а комплексних добрив – 802 тис. га.

Серед проблемних ситуацій, зокрема, аграрії вказували оплату насіння, але неможливість його доставки. Це найчастіше спостерігається в господарствах, близьких до лінії фронту, — Дніпропетровській, Кіровоградській, Черкаській, Полтавській, Запорізькій областях. Також з-поміж проблем: обмеження роботи складу з насінням через воєнні дії чи потреба в докуповуванні насіння, яку наразі неможливо задовольнити.

“У цій ситуації ми вважаємо дуже влучними дії уряду та профільного міністерства щодо спрощення процедури сертифікації насіння. При чому як при перетині кордону, так і під час внутрішнього руху Україною. Також підтримуємо дії іноземних партнерів та інших держав, які пришвидшують трансфер своєю територією насіння, добрив, ЗЗР, пального. Адже сьогодні Україна бореться не тільки на воєнному фронті, аграрії теж воюють за майбутній урожай, що забезпечить продовольством українців та весь світ“, — додає Сюзана Григоренко.

You may also like

Аналітика

Інфографіка Zakaz.ua: які продукти у березні відносно лютого стали коштувати дешевше на полицях супермаркетів

Всеукраїнський сервіс доставки продуктів Zakaz.ua проаналізував, які продукти стали коштувати в провідних мережах українських супермаркетів ...

Comments are closed.