Паливні фільтри Bosch: 90 років на варті двигуна

Паливні фільтри Bosch: 90 років на варті двигуна

90 років тому було розв’язано проблему частих несправностей двигуна, спричинених неякісним пальним. Прорив у галузі фільтрації та очищення здійснила компанія Bosch, розробивши паливний фільтр.

Пропонуємо добірку цікавих фактів про «винахід-ювіляр», який продовжує захищати «серце» автомобіля.

  1. Перше ефективне розв’язання проблеми забрудненого пального запропонувала компанія Bosch: саме вона в 1930 році розробила технологію для захисту системи впорскування від небажаних домішок.
  2. У перших паливних фільтрах матеріал, який допомагав затримувати забруднення, доводилося постійно чистити та замінювати. У 1936 році компанія Bosch винайшла новий фільтрувальний матеріал – оброблений спеціальними сумішами, фільтрувальний папір. Технологія виявилася настільки ефективною, що з певними удосконаленнями використовується донині.
  3. Ефективність паливного фільтра визначається нормою сепарації частинок: співвідношенням числа частинок, затриманих фільтром, і загальної кількості частинок у тестовій рідині. Для тестування використовується пил пустелі Аризона. Її склад і розмір частинок відповідають стандарту випробувань SAE J726. Бензинові фільтри Bosch можуть видаляти з пального сторонні частинки розміром менше ніж 0,001 мм!
  4. Ще одним важливим параметром є механічна стійкість фільтрувального матеріалу. Щоб підвищити вологостійкість і опір розриву, його просочують спеціальною смолою.
  5. Корпус паливного фільтра повинен бути герметичним. Випробування на герметичність проводяться у вакуумній камері. У фільтр під тиском закачують газ, а потім перевіряють на наявність можливих витоків. Для точності результатів застосовується гелій: атоми цього газу мають дуже маленький розмір, тому він дозволяє виявити навіть найдрібніші дефекти.
  6. Паливні фільтри надійно очищають пальне – відокремлюють не тільки тверді частинки, але й воду. Фільтр Bosch з водовідділенням для дизельних паливних систем був винайдений у 1998 році.
  7. Здатність фільтрувального матеріалу до відділення частинок води підвищується завдяки спеціальній формі у вигляді зірки. Вона ж забезпечує додаткову міцність і максимальну площу поверхні, що фільтрує, при мінімальній площі установки.

Поки бензинові й дизельні двигуни внутрішнього згоряння залишаються головною рушійною силою на дорогах, паливні фільтри не втратять своєї актуальності. Втім, навіть з настанням ери електрокарів, гібридів або авто з двигуном на водневих паливних елементах, потреба у фільтрах не зникне – яким би не було пальне майбутнього, воно має бути чистим.

Група компаній Bosch є провідним світовим постачальником технологій і послуг. У компанії працює близько 403 000 співробітників по всьому світу (дані на 31 грудня 2019 р.). У 2019 році оборот компанії становив 77,9 млрд євро. Діяльність Групи компаній Bosch ведеться з чотирьох бізнес-напрямків: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари, Будівельні технології та Енергетика. Як лідер у сфері Інтернету речей, Bosch пропонує інноваційні рішення для розумного будинку, розумного міста, автомобілів з Інтернет-підключенням і промисловості 4.0. Компанія використовує свій досвід і знання в сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати для клієнтів єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень. Стратегічною метою Групи компаній Bosch є створення інноваційних продуктів і послуг у сфері Інтернету речей для поліпшення рівня життя по всьому світу. Компанія Bosch підвищує якість життя завдяки розробці передових технологій з широким спектром можливостей і надихаючих рішень, «розроблених для життя».

До Групи компаній Bosch входять Robert Bosch GmbH і більше 440 дочірніх підприємств і регіональних компаній приблизно в 60 країнах. Разом з партнерами в сфері продажів і обслуговування, інженерами, виробничими майданчиками, а також розгалуженою мережею продажів компанія Bosch представлена майже в кожній країні світу. Інноваційна сила компанії є основою її процвітання в майбутньому. У 125 філіях компанії Bosch по всьому світу працюють близько 72 000 співробітників, які займаються науковими дослідженнями і розробками.

Компанія була заснована в Штутгарті в 1886 р. Робертом Бошем (1861-1942) як «Майстерня точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування та використовувати значну частину коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. Дев’яносто два відсотки акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом голосуючих акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.

Додаткову інформацію можна отримати на сайтах: www.bosch.com, www.bosch.ua, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse

Оставить комментарий