28 травня Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні (АСС), підписав листа Міністру юстиції з проханням відкласти важливе рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації (НКРЗІ) про зниження ставки інтерконекту (взаємоз’єднання між операторами). Метою цього рішення НКРЗІ, затвердженого 19 травня, було надати українцям більше можливостей щодо свободи вибору послуг зв’язку.
Оскільки зазначене рішення було результатом численних публічних обговорень між учасниками телекомунікаційного ринку та державним регулятором, лист ACC є спробою ввести в оману та здійснити недопустимий тиск на Міністерство юстиції України.
Цей документ не відображає спільну позицію інших членів АСС та суперечить ринковим принципам. Більше того, такий підхід ACC виглядає як сприяння інтересам одного з найбільших операторів, який намагається стримувати розвиток конкурентного ринку в Україні.
Зниження ставки інтерконекту покликане забезпечити конкурентне середовище на ринку. Цей факт підтверджено Рекомендацією Європейської комісії «Про регуляторний режим ставок з’єднань на мережах фіксованого та мобільного зв`язку» від 7 травня 2009 року. Закликаючи відтермінувати зниження ставки взаємоз’єднання між операторами, ACC фактично намагається стримати розвиток ринку телекомунікацій, що повністю суперечить заявленим цілям Палати та інтересам суспільства.
Всі країни-члени ЄС знизили ставки інтерконекту до рівня собівартості протягом трьох з половиною років. В Україні її регулюють вже п’ятий рік (з 2015 року) – проте й досі її зниження навіть не до собівартості (в 4 рази), а з 12 до 8 копійок (у 2,5 рази вище собівартості) викликає супротив.
Ми рішуче засуджуємо такі дії Американської торгової палати як:
- нехтування позицією lifecell як члена АСС;
- відсутність інформування lifecell як члена АСС про подібні дії;
- підтримка одного учасника ринку всупереч інтересам всієї галузі;
- блокування розвитку конкурентного середовища на ринку.
Всі зазначені пункти суперечать фундаментальним принципам АСС і не мають нічого спільного із заявленою підтримкою принципів прозорості та сталого розвитку бізнесу.
lifecell висловлює категоричне неприйняття вжитих АСС односторонніх заходів, що суперечать цінностям, заявленим ACC щодо Прозорості, Сервісу, Доброчесності, а також основних принципів, таких як:
- заохочення реформ, спрямованих на розвиток прозорого ділового середовища з рівними можливостями для бізнесу в Україні;
- бути дискусійним майданчиком для своїх членів, що сприятиме досягненням загальних цілей.
lifecell завжди активно виступав за демократизацію та здорову конкуренцію на ринку, що стимулює розвиток телекомунікаційної галузі. Ми вважаємо, що рівні можливості для розвитку кожного гравця, завжди йтимуть на користь споживачам. Зниження ставки інтерконекту – це ще один крок до розвитку конкурентного ринку, підвищення якості послуг та забезпечення свободи вибору для українських абонентів.
У зв’язку із зазначеним, зважаючи на можливі негативні наслідки рішень Ради директорів Палати на розвиток галузі телекомунікацій, lifecell вимагає зупинити подібну практику та дотримуватись принципів встановлених Палатою для своєї діяльності.
lifecell — український діджитал-оператор, що надає справжню свободу спілкування. За допомогою доступного високошвидкісного мобільного Інтернету lifecell відкриває сучасні можливості мобільної комунікації для всіх категорій користувачів незалежно від віку чи знань технологій. Оператор належить Turkcell — турецькому постачальнику конвергентних телекомунікаційних і технологічних послуг. Станом на кінець першого кварталу 2020 року активна 3-місячна абонентська база lifecell становила 7,5 млн. користувачів.
Діджитал-оператор lifecell пропонує тарифи та послуги, які є зручними та вигідними для користувачів розумних пристроїв. До цифрового портфоліо сервісів і продуктів компанії також входять: багатофункціональний месенджер BiP, захищене хмарне сховище lifebox, мобільний платіжний сервіс тощо. Діджитал-оператор реалізовує низку проектів, спрямованих на розвиток «розумного міста», покращення безпеки громадян і запуск мереж IoT (Інтернету речей).