У «Громадській хвилі» — Олена Макеєва, заступниця міністра фінансів України, та Ігор Ланда, голова комітету роздрібної торгівлі Європейської бізнес асоціації, представник одного з найбільших рітейлерів України, розповідають про те, що з 1 липня підприємці 3-ї групи єдиного податку, які торгують за готівковий розрахунок, будуть зобов’язані здійснювати розрахунки з покупцями через касові апарати. Але, не виключено, що уряд відкладе це на 1 серпня чи 1 вересня.

З 1 липня в Україні починає діяти закон, що передбачає обов’язкове використання касових апаратів для проведення готівкових розрахунків для підприємців-платників єдиного податку третьої групи, а з 1 січня наступного року таку саму норму буде впроваджено для підприємців-платників єдиного податку другої групи. «Процес переходу йде болісно. Підприємці виходять із зоні свого комфорту. Тому їх незадоволення у зв’зку із переходом на касові апарати розуміло», — розповідає Олена Макеєва. В той же час саме цей механізм допомагає вивести торгівельні операції з тіні, вважає пані Макеєва. «Окрім того, запровадження цієї системи буде сприяти підвищенню рівня культури ведення бізнесу, яка наразі в Україні вкрай низька,»- додає Ігор Ланда.

Олена Макеєва: Це невеликі зміни. Мова не йде про те, що змінили кардинально систему оподаткування або збільшили податки, або вимагають від приватних підприємців летіти в космос. Мова йде про те, що є певна зона некомфорту, тому що з 1 липня платники єдиного податку третьої групи повинні застосовувати касові апарати. Якщо вони ніколи не працювали з касовим апаратом, то, звичайно, для них це зона некомфорту. Є певне побоювання того, як працювати з ним, чи будуть там штрафи, як будуть податківці їх перевіряти. Це зона турбулентності. Але я впевнена, що коли всі почнуть на них працювати і хоча б потримають в руках модерновий, сьогоднішній касовий апарат, який он-лайн передає данні… Думаю, що одразу за тиждень вже ця зона некомфорту перейде в зону комфорту і всім буде зручно працювати.

Ірина Соломко: Якщо говорити про відсоток від загальної кількості, скільки підприємців, які мають поставити, касові апарати з 1 липня?

Олена Макеєва: Мова йде про застосування касових апаратів платниками єдиного податку третьої групи, 95% відсотків платників податків цієї групи співпрацюють з юридичними особами. Оскільки є певні обмеження на готівкові операції для юридичних осіб, тому в більшості випадків ці 95% підприємців-фізосіб будуть використовувати безготівкові операції. Відповідно, їм не потрібні касові апарати. Тому мова йде про невелику чисельність приватних підприємців, які мусять придбати касові апарати і їх застосовувати.

Ірина Соломко: Яка ціна цього касового апарату?

Олена Макеєва: Мінімальна ціна на сьогоднішній день вже становить близько 3,5 тисяч гривень. Це новий касовий апарат який нещодавно пройшов всю реєстрацію, він є в доступі для придбання… Ми вже домовились з провайдерами, з постачальниками касових апаратів про надання розстрочки на три місяці тобто мова йде не про одноразовий платіж за цей касовий апарат, а про безвідсотковий товарний кредит, який протягом трьох місяців підприємці можуть сплачувати.

Ірина Соломко: Закон був прийнятий в грудні. Ми з цим жили півроку, особливо ніхто про це не інформував. Взагалі, хто мав це робити, проводити інформаційну роз’яснювальну кампанію?

Олена Макеєва: Насправді в жодній країні світу, коли людина відкриває власний бізнес, держава не турбується про те, щоби донести до нього, які він має сплачувати податки… Я переконана в тому, що професійні організації повинні займатися навчанням членів своєї організації, доведенням інформації, новин законодавства, певних навичок. А у нас на сьогоднішній день професійних організацій багато, вони всі чогось вимагають, але коли ми говоримо з ними, чи навчаєте ви чомусь своїх членів організацій, то звичайно “ні”.

Ірина Соломко: 1 липня – це перший етап. А з 1 січня 2016 року друга група підприємців платників єдиного податку теж змушені будуть поставити касові апарати. До чого людям потрібно готуватися?

Олена Макеєва: Це не є збільшенням податків, податкового тягаря. Це є нові правила, яким чином треба вести сьогодні бізнес, це підвищення самої культури ведення бізнесу… Для тих, хто почне з 1 січня наступного року застосовувати касові апарати хочу сказати, що ми шукаємо інші можливості, як ще здешевіти касові апарати, їх вартість може компенсувати, за рахунок якогось гранту. Ми про це говоримо, ми над цим працюємо, ми будемо робити все залежне від нас, щоб здешевіти вартість касових апаратів.

Источник: http://hromadskeradio.org/

You may also like

Leave a reply