20 фіналістів національного конкурсу стартапів на основі відкритих даних Open Data Challenge пройдуть 4-місячну «інкубацію» та позмагаються за призовий фонд у 2,5 млн гривень.

Під час «інтенсивного вікенду» 12-13 травня, що є півфіналом конкурсу Open Data Challenge, 30 команд працювали з наставниками над розробкою та вдосконаленням своїх ідей проектів і представили їх експертному журі, яке обрало 20 найкращих проектів для участі у фіналі. Відбір відбувався за 5-ма критеріями: використання відкритих даних, інноваційність, антикорупційний і соціальний вплив, перспективи розвитку, сильна та натхненна команда.

Саме ці команди протягом наступних 4-х місяців пройдуть інкубаційну програму від 1991 Open Data Incubator на базі 1991 Civic Tech Center, де працюватимуть над розробкою готового продукту та бізнес-плану разом з менторами та експертами, а також зможуть протестувати власні продукти та сервіси. Переможці конкурсу, що розділять призовий фонд у розмірі 2,5 млн гривень, будуть оголошені 13 вересня під час проведення Open Data Forum.

До фінального етапу потрапили наступні стартапи:

  • Get-to-tender — система пошуку релевантних тендерів в ProZorro для бізнесу
  • Prozorro.Sale — сервіс, що містить реєстр комунальної власності та дозволяє знайти об’єкт і подати заявку на придбання/оренду
  • Detox Ukraine — інтерактивна мапа промислових об’єктів, які шкодять навколишньому середовищу через викиди токсичних речовин
  • PestSafeUA — каталог зареєстрованих в Україні хімічних препаратів та добрив
  • Регуляторна мапа України — веб-сервіс, що дозволяє органу державного регуляторного нагляду отримувати інформацію про діяльність органів місцевого самоврядування
  • MyCity — веб-сервіс, що дозволяє жителям Хмельницька отримувати інформаційні та адміністративні послуги в особистому кабінеті мешканця
  • Дороги України — автоматизована карта якості доріг України, з функціями навігації та корисної статистики для автомобілістів
  • Papir АМКУ — сервіс розпізнавання та аналізу рішень АМКУ, опублікованих в системі ProZorro, що полегшує процес оскарження торгів
  • Геоінформаційна система «Open Environment» — веб-сервіс відкритих екологічних даних на картографічній основі
  • CityClime — платформа, що показує реальні дані щодо викидів СО2 в повітря
  • Громадський моніторинг інфраструктури — інтерактивна мапа об’єктів ремонту та будівництва з можливістю контролю якості і системою оцінки ризиків
  • Публічний портал «Прозора інфраструктура» — веб-портал для моніторингу інфраструктурних проектів на всіх етапах життєвого циклу
  • Відкритий Реєстр Публічних Діячів (ПЕПів) — відкритий онлайн-реєстр з підтвердженою інформацією про публічних діячів, фізичних та юридичних осіб, пов’язаних з ними, про їхні статки, доброчесність та ділову репутацію
  • Playseek — мобільний додаток, де можна створювати та брати участь у спортивних подіях
  • NORA — аналітична система для визначення неочевидних взаємозв’язків учасників будівельного ринку
  • AttyBot — чат-бот для підвищення правосвідомості та надання правової допомоги громадянам
  • @LvivCityHelper — чат-бот для пошуку даних про органи місцевого самоврядування, структурні підрозділи, а також підпорядковані установи (комунальні підприємства, заклади освіти, охорони здоров’я, культури тощо)
  • Закони Просто — чат-бот, що відповідає на будь-які запитання з юриспруденції
  • Єдиний енергооблік — сервіс, що забезпечує моніторинг та аналітику споживання енергоресурсів бюджетними установами
  • Monitor.Estate — веб-сервіс, що здійснює пошук, збір і аналіз юридичної інформації щодо об’єкта нерухомості для визначення ризиків при купівлі (оренді).

«Інтенсивний вікенд цього року показав кілька позитивних трендів. Не тільки зросла кількість учасників, але й зріс їхній загальний рівень, а отже посилилася конкуренція. Багато із запропонованих проектів передбачають агрегацію одразу кількох наборів даних та використання чат-ботів. Проекти стають складнішими й більш професійними. Загалом же можна сказати, що стартап-спільнота в Україні усвідомлює економічний потенціал відкритих даних і ті майже безмежні можливості, які вони відкривають для створення ефективних, прибуткових бізнесів, і надзвичайно швидко вчиться ці можливості використовувати», — прокоментував керівник проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» Петро Матіяшек.

«Вражає кількість і якість ІТ-проектів на основі відкритих даних, поданих на конкурс цього року — скільки в них корисних ідей з великим бізнесовим і соціальним потенціалом. Ми ще раз переконались, що кількість і якість ідей прямо пропорційні збільшенню наборів відкритих державних даних. Лише три місяці тому набрали чинності зміни до Постанови КМУ №835, що вдвічі збільшили перелік обов’язкових до оприлюднення наборів даних, а сьогодні ми вже бачимо проекти, розроблені на основі цих нових наборів. Агентство і надалі планує спільно з партнерами розвивати сферу відкритих даних, оскільки це не лише покращення державної прозорості, підзвітності і участі громадськості, але і стимулювання технологічних інновацій та економічне зростання нашої держави», висловився директор генерального департаменту цифрової трансформації Державного агентства з питань електронного урядування Дмитро Маковський.

«Цього року ми отримали 190 заявок від команд з усієї країни, а це на 20 проектів більше, ніж минулого року. Призовий фонд збільшився з 1,5 млн гривень до 2,5 млн гривень. Все більше молодих підприємців і технічних спеціалістів в Україні звертаються до теми відкритих даних, а держава та міжнародні партнери активно підтримують ці ініціативи. І хоча у нас попереду ще багато роботи, такі темпи і рівень довіри надихають і дають впевненість, що у українських open data стартапів велике майбутнє», — зазначив співзасновник 1991 Open Data Incubator, голова правління громадської організації SocialBoost Денис Гурський.

Загалом 2018 року на конкурс було подано 190 заявок з 27 міст України. Більшість проектів стосувались сфер legaltech, агропромисловості, закупівель, екології, інфраструктури та digital health. 48% учасників конкурсу представили ідеї, 32% мали готовий прототип, 12% знаходились на етапі тестування ринку, а решта 8% мали уже перші продажі.

Open Data Challenge — це міжнародний формат конкурсу для проектів на основі відкритих даних. В Україні конкурс проходить уже вдруге та організований проектом USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України та у партнерстві з Фондом Східна Європа та 1991 Open Data Incubator.

Про організаторів та партнерів

«Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» / TAPAS — проект технічної допомоги, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та урядом Великої Британії через UK aid, спільно з українським урядом, місцевою владою та громадянами працює над удосконаленням системи публічних закупівель, електронних послуг та доступу до відкритих даних для зменшення корупції. Проект виконується Фондом Євразія у партнерстві з органами державної влади України та у співпраці з українськими та міжнародними організаціями.

Державне агентство з питань електронного урядування України — орган виконавчої влади, який займається впровадженням електронного управління та електронного уряду.

Фонд Східна Європа — благодійна неприбуткова українська організація, що розпочала роботу в 2008 році. Місія — сприяти соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громад, влади та бізнесу. В рамках Open Data Challenge Фонд Східна Європа є партнером у компоненті відкритих даних та електронних сервісів.

Open Data Institute, ODI (Інститут відкритих даних) — некомерційна організація, що базується в Лондоні, має 13 філій по всьому світу. Сприяє поширенню і розробці принципів відкритої технології передачі даних.

1991 Open Data Incubator — перший в Україні некомерційний інкубатор для IT-проектів на основі відкритих та великих даних. Допомагає використовувати відкриті державні дані для створення і розвитку стартапів, що надають сервіси громадянам, підприємствам і державним органам.

You may also like

Leave a reply