13-14 травня у Києві провела свою традиційну щорічну зустріч Наглядова рада Ялтинської Європейської Стратегії (YES). Протягом візиту Наглядова рада обговорювала шляхи, в які YES та її 15-та Щорічна зустріч, що відбудеться 13-15 вересня 2018 року, можуть допомогти збереженню питання України на порядку денному світу та сприяти підтримці позитивних змін в країні.

Наглядову раду представляли:

  • Голова Александр Квасьнєвський, Президент Польщі (1995-2005);
  • Карл Більдт, Міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), Прем’єр-міністр Швеції (1991-1994);
  • Патрік (Пет) Кокс, Президент Європейського парламенту (2002-2004), Депутат Європейського парламенту (1989-2004);
  • Віктор Пінчук, Засновник YES, Засновник Фонду Віктора Пінчука та компанії EastOne;
  • АндерсФог Расмуссен, засновник компанії Rasmussen Global, Генеральний секретар НАТО (2009-2014), Прем’єр-міністр Данії (2001-2009);
  • Стефан Фукс, Віце-президент «Havas Group», Виконавчий співголова «Havas Worldwide».

Члени Наглядової ради провели зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, з лідерами від політики, суспільства та дипломатичної спільноти.

Ялтинська Європейська Стратегія (YES) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв’язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, що виступають за зміни в Україні, розбудовує мережі тих, хто підтримує нову Україну по всьому світі.

Вже понад десять років YES виступає ініціатором діалогу між лідерами з України, ЄС, США, Російської Федерації та інших частин світу. В Україні вона надає майданчик для виступів влади та опозиції. Вона об’єднує разом лідерів від політики, бізнесу, представників ЗМІ, громадянського суспільства та експертної громади.

YES була започаткована у 2004 році, коли Віктор Пінчук запросив близько 30 європейських лідерів для обговорення майбутнього України та ЄС в рамках першої Щорічної зустрічі.

З 2004 по 2013 рік Щорічні зустрічі YES проводились у символічному місці – Лівадійському палаці у Ялті. Таким чином, місце, де у 1945 році було поділено Європу, стало майданчиком для об’єднання широкої Європи. Внаслідок анексії Криму Російською Федерацією Щорічні зустрічі було перенесено до столиці України міста Києва.

Щорічні зустрічі YES об’єднували керівників держав та урядів, серед яких були Тоні Блер, Ґордон Браун, Даля Грібаускайте, Реджеп Таїп Ердоган, Тоомас Гендрік Ільвес, Білл Клінтон, Броніслав Коморовський, Маріо Монті, Шимон Перес та Дональд Трамп. Серед  спікерів були також голови міжнародних організацій, такі як Кофі Аннан, Жозе Мануел Баррозу, Джеймс Вольфенсон, Ламберто Заньєр, Роберт Зеллік, Рональд Ноубл та Андерс Фог Расмуссен. На зустрічах виступали такі високопосадовці, як Роберт Гейтс, Йоганнес Ган, Валдіс Домбровскіс, Гіларі Клінтон, Вікторія Нуланд, Кондоліза Райс, Христя Фріланд та Мартін Шульц. Серед спікерів були також мислителі та громадські лідери, такі як Річард Бренсон, Герман Греф, Олексій Кудрін, Артур Лаффер, Юрій Мільнер, Нуріель Рубіні, Ларрі Саммерс, Строуб Телботт, Найал Фергюсон та Ричард Хаас. Президенти та Прем’єр-міністри України, а також провідні українські політичні, соціальні та бізнес-лідери регулярно виступають в рамках Щорічних зустрічей.

До складу Правління YES входять:

  • Александр Квасьнєвський, Президент Польщі (1995-2005), Голова Правління YES;
  • Карл Більдт, Міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), Прем’єр-міністр Швеції (1991-1994);
  • Вольфганг Ішінгер, Посол, Голова Мюнхенської конференції з безпеки, Старший професор Школи управління Hertie;
  • Патрік (Пет) Кокс, Президент Європейського парламенту (2002-2004), Депутат Європейського парламенту (1989-2014);
  • Віктор Пінчук, засновник YES, засновник Фонду Віктора Пінчука та групи EastOne;
  • Андрерс Фог Расмуссен, Засновник Rasmussen Global, Генеральний секретар НАТО (2009-2014), Прем’єр-міністр Данії (2001-2009);
  • Стефан Фукс, Віце-президент «Havas Group», Виконавчий співголова «Havas Worldwide».

Офіційний вебсайт yes-ukraine.org

You may also like

Leave a reply