Система ШІ буде використовуватися на заводах Bosch по всьому світу.

  • ШІ Bosch відстежує та запобігає аномалії та збої, що виникають у процесі виробництва;
  • Протягом 2021 року ШІ буде впроваджений на 50 підприємствах Bosch і підключений до 800 виробничих ліній;
  • «Застосування штучного інтелекту дозволить зробити заводи більш ефективними, продуктивними та дружнім стосовно навколишнього середовища», – коментує директор з цифрових технологій Bosch доктор Майкл Болл.

Більш точний, ніж будь-які очі або вуха, і швидший, ніж людський розум, штучний інтелект відстежує і переробляє терабайти даних за лічені секунди, дозволяючи людям приймати більш зважені рішення. Центр ШІ Bosch розробив систему ШІ, яка визначає аномалії та збої при виробництві на самій ранній стадії, що дозволяє істотно скоротити кількість браку та поліпшити якість кінцевої продукції. «Застосування штучного інтелекту дозволить зробити заводи більш ефективними, продуктивними та дружнім стосовно навколишнього середовища, а також підвищити якість продукції, що випускається. Наш новий ШІ дозволить зменшити витрати заводів на мільйони євро», – коментує директор з цифрових технологій Bosch доктор Майкл Болл.

Пілотні майданчики, які вже застосовують ШІ, скоротили витрати на 1-2 мільйони євро на рік. Наприклад, завод у Хільдесхаймі зміг визначити й усунути перебої у виробництві за допомогою ШІ. В результаті час виробничого циклу скоротився на 15%. Дослідження підтверджують ефективність ШІ. Застосовуваний у різних сферах, найбільшу економічну користь – скорочення витрат на 50% (на 182 мільярди євро) – ШІ принесе на виробничих майданчиках (джерело – Association of the Internet Industry e.V. and Arthur D. Little, 2019). У 2021 році Bosch буде впроваджувати ШІ на 50 підприємствах, що випускають силові установки, та приєднувати його до більш ніж 800 виробничих ліній. Понад один мільярд повідомлень з інформацією буде щодня зберігатися на серверах аналітичної платформи. В результаті Bosch планує впровадити ШІ на всіх своїх виробничих підприємствах, яких зараз налічується понад 240. Компанія також використовує отриманий досвід і ноу-хау в розробці нових технологій ШІ для серійного виробництва.

ШІ Bosch покращує і виробництво, і кінцевий продукт

В аналітичного ШІ Bosch вже є пілотний користувач – підрозділ «Рішення для мобільності». Протягом наступних кількох років Bosch інвестує близько 500 мільйонів євро в цифрову трансформацію та підключення своїх заводів до хмарних технологій. Розрахунковий економічний ефект від такого переходу буде у 2 рази більше: приблизно 1 мільярд євро до 2025 року. Ключовою частиною проєкту є використання  ШІ. Об’єднання зусиль центру ШІ Bosch і виробничих майданчиків бренду привело до появи універсального ШІ для виробництва, що використовує хмарне рішення Bosch Nexeed Manufacturing Execution System (MES), автоматично збирає, сортує та аналізує дані, що надходять з різних джерел у реальному часі. Наприклад, дані з датчиків промислових роботів можуть служити відправною точкою для визначення відхилень від виробничого процесу. ПЗ Nexeed для Індустрії 4.0 «переводить» і візуалізує дані та рядки коду, ШІ аналізує їх і дає рекомендації, а оператор вирішує, які дії в результаті необхідно зробити. Основними інструментами в даному процесі служать контрольні панелі, сконфігуровані під індивідуальні вимоги кожного виробничого майданчика. Це дозволяє спростити пошук потенційних причин для помилок. Додатково може бути інтегрована функція самостійної адаптації процесів для промислових роботів і верстатів. Наприклад, якщо просвердлений отвір в деталі зміщується від заданого розташування, ШІ автоматично запускає процес налагодження. Періодично ШІ отримує дані з камер, розташованих на всій виробничій лінії, які записують процес виготовлення продукції. Ґрунтуючись на вивчених патернах, система ідентифікує відхилення процесу та негайно вживає відповідних заходів. Додатково, польові та призначені для користувача дані по кожному виявленому випадку прив’язуються до аналітичної платформи. Це допомагає системі ще краще визначати відхилення та ефективно передбачати можливі несправності.

Bosch використовує ШІ для повного розкриття виробничого потенціалу

У теорії впровадження ШІ на виробництві приносить більшу вигоду, але на практиці більшість компаній не поспішають здійснювати цей перехід. За статистикою 58% німецьких компаній бачать величезний потенціал у використанні ШІ, але тільки кожна сьома (14%) використовує ШІ в Індустрії 4.0 (згідно з дослідженням Bitkom, 2020). Переважна більшість німців (60%) хотіли б, щоб ШІ більш широко застосовувався в індустрії виробництва, особливо в таких секторах, як автомобільна й авіаційна промисловість. Це ключове відкриття дослідження Bosch AI Future Compass. Його результати були представлені в листопаді 2020 року. Більше третини респондентів схвалюють використання ШІ в діагностиці механізмів і інших високотехнологічних сферах. Дана технологія допомагає знизити відсоток відмов на виробництві та оптимізувати його, а також підвищує ефективність використання верстатів та інших систем. «Штучний інтелект – це епохальна технологія, яку за значущістю можна порівняти з винаходом друкарського верстата. Він повністю змінить виробництво. За допомогою ШІ промисловість стане інтелектуальною та навчиться передбачити проблеми», – коментує Болле. На додаток до проєктів, запущених на власних виробничих майданчиках, Bosch також пропонує ринкові рішення по інтеграції ШІ. Застосування ШІ у виробництві включає автоматизований візуальний контроль компонентів, програмне забезпечення для інтелектуального управління виробництвом і просунутого контролю енергоспоживання.

ШІ включений у корпоративну стратегію розвитку Bosch

Концерн Bosch вважає ШІ ключовою технологією. Мета, яку бренд ставить перед собою – до 2025 року кожен продукт Bosch повинен або містити в собі ШІ, або має бути створений з його допомогою. Щоб досягти її, компанія вже інвестує кошти у світлі уми та інфраструктуру. Bosch має намір навчити використанню ШІ близько 20 000 співробітників до кінця 2022 року. Ключовим фактором у цьому стане фірмовий центр дослідження та розробок ШІ (BCAI), який зміг окупити початкові інвестиції вже через 3 роки після заснування. «Ми створюємо та пропонуємо штучний інтелект, який буде надійним, безпечним і піддається поясненню, – додає Болле. – Наші підприємства випускають широкий асортимент різної продукції, від холодильників і електроінструментів до силових агрегатів і комплексних систем для автомобільної індустрії та автоматизації виробництва. Тепер ми додали до цього списку і штучний інтелект».

Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. У компанії працює близько 394 500 працівників (станом на 31 грудня 2020 року). Продажі компанії у 2020 році за попередніми оцінками склали 71,6 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика та Будівельні технології. Як провідний постачальник IoT, Bosch пропонує інноваційні рішення для «розумних будинків», промисловості 4.0 та автомобілів з Інтернет-підключенням. Компанія використовує свій досвід і знання у сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень для клієнтів. Стратегічною метою групи компаній Bosch є забезпечення життя людей підключеними до Інтернету продуктами і рішеннями, які або містять штучний інтелект (AI), або були розроблені та виготовлені з його допомогою. Bosch покращує якість життя в усьому світі за допомогою інноваційних і надихаючих продуктів та послуг. Компанія Bosch створює технології, які «винайдені для життя». До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 440 дочірніх та регіональних компаній у 60 країнах. Світова мережа виробничих, інженерних та торгових мереж Bosch охоплює майже всі країни світу. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційний потенціал. У 126 підрозділах компанії Bosch по всьому світу працюють 72 600 співробітників у галузі досліджень та розробок, а також близько 30 000 розробників програмного забезпечення.

Компанію заснував Роберт Бош (1861-1942) у 1886 році у Штутгарті  як «Майстерню точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування і використовувати значну частку коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. 94% акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.

Додаткова інформація доступна онлайн на сайтах: www.bosch.ua, www.bosch.com.

Вам також може сподобатися

Новини компаній

Кіберполіція за сприяння ПриватБанку затримала групу зловмисників, які “отоварювали” крадені дані банківських карток громадян

Працівники служби безпеки ПриватБанку викрили шахрайську схему, в результаті чого співробітники відділу протидії кіберзлочинам Черкащини ...

Leave a reply