26 лютого в Естонії відбувся наймасштабніший мітинг за останні 30 років. Понад 30 тисяч мешканців вийшли на вулиці на підтримку України. Зважаючи, що населення Естонії – близько 1 млн людей, мітинг зібрав 2% населення країни.

Естонці та українці, які живуть і працюють там, об’єдналися, щоб підтримати Україну у війні проти Росії. Нижче – естонські ініціативи на підтримку українського населення й армії, кількість яких постійно оновлюється.

Пожертви

В Естонії можна здійснити пожертви без оподаткування через «Червоний хрест» або Фонд сприяння національній обороні. Також запрацював сайт, на якому можна дізнатися, як пожертвувати кошти від фізичної особи й компанії, або де потрібна допомога і як саме допомогти.

В Естонії для компаній зазвичай існують обмеження на суму пожертвувань, які звільняють від оподаткування. Однак ці обмеження знято для пожертв на підтримку України. Парламент Естонії 1 березня ухвалив зміни до своїх законів, щоб скасувати грошові обмеження естонським компаніям, які жертвують кошти благодійним організаціям на підтримку українського народу. Це означає, що естонські компанії можуть робити пожертви й ці витрати не оподатковуватимуться.

Підтримка українських е-резидентів

Понад 5000 українців нараховується серед спільноти е-резидентів Естонії по всьому світу. e-Residency (е-резидентство) – естонська урядова програма, яка дає можливість підприємцям з усього світу отримати електронну «прописку» бізнесу в Естонії. Тобто е-резиденти можуть відкривати рахунки, шукати партнерів та вести всю бухгалтерію онлайн.

Від початку війни естонська команда активніше працює над промоцією українського бізнесу та закликає світову спільноту підтримувати низку підприємців з України, розповідаючи їхні історії: Олени Йосифової, директорки з розвитку бізнесу в Ender Turing; Ореста Зуба, мандрівника й підприємця зі Львова; Костянтина Клягіна, СЕО та гендиректора компанії з розробки програмного забезпечення Redwerk; Олександра Сторожука, СЕО та гендиректора PRNEWS.IO – онлайн-платформи з розповсюдження спонсорованого новинного контенту та інших. Адже українці – надійні партнери, які вміють створювати інноваційні та якісні продукти. Про це світ повинен пам’ятати.

Також команда e-residency наголошує: українцям і далі доступні можливості отримання електронного резидентства. Єдине що ІD-картки не видаватимуться в посольстві в Києві – список місць, де їх можна отримати тут.

Проживання та робота в Естонії

Українці, у яких закінчується термін дії візи або дозволу на тимчасове проживання, можуть продовжувати залишатися в Естонії. Крім того, українці без біометричного паспорта тепер також можуть в’їжджати в країну без візи. Ця опція доступна батькам, подружжям та жінкам з дітьми з України. Деталі про можливості в’їзду та перебування українців в Естонії можна знайти тут.

Інша урядова програма Work in Estonia розпочала кампанію, в ході якої збирає й поширює інформацію про вакансії в ІТ-секторі, якою можуть скористатися українці.

Окрім того, уряд Естонії запустив вебсторінку, на якій збирають інформацію про останні актуальні події й новини з офіційних джерел. МЗС Естонії регулярно закликає читати перевірені ресурси та публікує їхні списки. Усе, аби не поширювати російських фейків та вчасно інформувати естонське і європейське суспільство про хід війни. Список ресурсів та ініціатив постійно доповнюється. Естонія #standwithUkraine

You may also like

Події

Національний форум бізнес-об’єднань «Розвиток бізнес-об’єднань в Україні: залученість, стандарти, діалог»

Національна платформа МСБ запрошує взяти участь у Національному форумі бізнес-об’єднань «Розвиток бізнес-об’єднань в Україні: залученість, стандарти, діалог», ...

Leave a reply