Михайло Федоров, Віце-прем’єр-міністр, Міністр цифрової трансформації, в інтерв’ю для видання MC.Today, розповів про амбітні плани – завдяки цифровим продуктам, зробити Україну найзручнішою у світі державою для людей і бізнесу.
Зокрема – це взаємодія з державою у кілька кліків на законодавчому рівні, а державні онлайн-послуги – доступні для 90 відсотків населення України.
“Трансформація повинна стати релігією кожного міністерства. Там повинні працювати менеджери, що розглядають усі завдання з точки зору того, як зробити їх швидшими та дешевшими. Потрібно все спрощувати, змінювати суть процесів, щоб не важливо було, хто прийшов до влади, і все рухалося за окресленим шляхом”, — додав Міністр.
Для ефективної трансформації всіх державних послуг Мінцифри використовує системний підхід. У процесі переведення послуг в онлайн пріоритетними для Міністерства є найпопулярніші послуги в офлайні.
Онлайн-реєстрація ФОП однією з перших з’явилася на порталі Дія. Команда переписувала нормативно-правові акти та ініціювала зміни до законодавства, проектувала веб-інтерфейс послуги на порталі та під’єднувала її до реєстрів Мін’юсту.
Процес відкриття ФОП скоротився з 30 до 3 етапів. За 8 місяців існування онлайн-послуги на порталі Дія нею скористалися вже понад 200 тисяч українців. Рік тому лише 4-6% приватних підприємців відкривали бізнес онлайн, зараз – це приблизно 50%.
Фундаментальним принципом у роботі онлайн-послуг – це без участі чиновників. Мінцифри працює над автоматизацією реєстрації ФОП. У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт. Автоматична реєстрація ФОП на порталі Дія буде можливою навесні 2021 року.
Міністр цифрової трансформації також розповів про інший великий проєкт для бізнесу — Дія City.
Мінцифри проектує податкову систему для розвитку IT-бізнесу та креативної галузі в Україні. Це можливість для IT-компаній працювати легально, не ховаючи своїх співробітників за ФОП, а офіційно працевлаштовувати в компанію.
За допомогою Дія Сity Мінцфири відходить від радянського трудового кодексу та змінює систему трудових відносин. З’являться елементи англійського права, корпоративне управління компанією, а також нове поняття — гіг-працівник. Крім цього, проект передбачає захист айті-компаній, що працюють легально, від неправомірного тиску з боку правоохоронних органів.
Проект Дія City вже підтримали Аjax Systems, Nika Tech Family, Київстар.
За матеріалами Міністерства цифрової інформації України