Клієнти Укрпошти повинні заповнювати митні декларації онлайн в особистому кабінеті користувача, мобільному застосунку чи системі АРІ.

Це зумовлено приєднанням Укрпошти до світових поштових операторів з 1 лютого 2021.

Вимоги стосуються:

  • оформлення митних декларацій на міжнародні відправлення з товарними вкладеннями, що надсилаються у рекомендованих бандеролях, посилках, рекомендованих дрібних пакетах, мішках «М»;
  • міжнародних поштових відправлень з оголошеною цінністю. В березні перелік розшириться і до нього приєднаються міжнародні відправлення EMS.

«Цифровізація та максимальна автоматизація всіх процесів на пошті – це не лише зручність для клієнтів, а й прискорення необхідних процедур на митниці», – зауважив Владислав Криклій, Міністр інфраструктури.

Зміни – це нагода заощадити на тарифі, адже при заповненні  міжнародних відправлень онлайн в Укрпошті є welcome-бонус 3%. А для найпопулярнішого виду відправлення «дрібний пакет» – з 2018 року діє система накопичувальних бонусів до 15%.

Користувачі приходитимуть до відділення з паперовими деклараціями і зможуть скористатися додатковою послугою з передруковування даних з таких декларацій. Її вартість додаватиметься до вартості тарифу відправлення.

Відповідно до статей Регламенту Конвенції Всесвітнього поштового союзу та нових нормативних митних документів низки країн, поштові оператори зобов’язані переходити на використання попередніх митних даних електронно. Відправлення без електронної інформації на сортуванні в Укрпошті та країнах-отримувачах оброблятися пізніше.

Поштові оператори інших країн залишають за собою право не приймати такі міжнародні відправлення (без електронної інформації).

З 9 жовтня минулого року клієнти Укрпошти можуть пред’являти документи у додатку Дія для отримання відправлень.

За матеріалами Міністерства інфраструктури України

You may also like

Новини компаній

Українці, що постраждали від війни, зможуть отримати допомогу від чеської гуманітарної організації «Людина в біді» через ПриватБанк

ПриватБанк розпочинає виплати фінансової допомоги від чеської гуманітарної організації «Людина в біді». Програма багатоцільової грошової ...

Leave a reply