Такі висновки грунтуються на опитуванні, проведеному Європейською Бізнес Асоціацією з 11 по 18 січня 2021 серед представників малого та мікробізнесу (105 підприємців) – учасників проєкту Unlimit Ukraine.

62% опитаних важають, що у запровадженні нової хвилі жорстких обмежень немає сенсу, 24% – переконані, що заходи занадто жорсткі, і  14% – вважають їх адекватними ситуації чи м’якими.

Новий локдаун змусив:

  • 22% підприємців шукати нові можливості для розвитку свого бізнесу,
  • 22% – змушено відправляти працівників у неоплачувану відпустку,
  • 13% – скорочувати заробітну плату,
  • 10% – частково скоротити штат, 
  • 9% – закрити бізнес.

Але 9% опитуватих не відчувають впливу локдауну на свою роботу, а 15% підприємців – перевели бізнес в онлайн.

36%  опитаних підприємців звернулися до держави за матеріальною підтримкою (фінансова допомога у розмірі 8 тисяч гривень).

Витрачатимуть кошти фінансової допомоги на оплату заробітної плати працівникам, оплату оренди, полату комунальних платежів.

Підприємцям, яким підтвердили виплату, отримали кошти в різний час: 33% – за тиждень після успішної подачі заяви, 19% – за 2 тижні або більше, 13% – за 1-3 дні, 35% – все ще очікують на надходження коштів.

Лише 3% ФОПів вважають фінансову допомогу у розмірі 8 тисяч гривень як суттєву допомогу за збитки від впровадження локдауну. 84% – переконані, що подібні кошти недостатні.

Кому не вдалося отримати допомогу?

  • 59% – невідповідність підприємства КВЕДам, яким вона виплачувалася.
  • 12% – ФОП є одночасно найманим працівником.
  • 9% – технічні проблеми з платформою Дія, серед інших причин – зупинка діяльності, несплата ЄСВ протягом останніх 3 місяців, тільки що відкритий ФОП.

Unlimit Ukraine – платформа для розвитку малого та мікробізнесу, створена на базі Європейської Бізнес Асоціації.

Проєкт надає комплексну підтримку для малого та мікробізнесу через освітні заходи і консультації, участь у спецпроєктах, діагностику проблем бізнесу й обговорення актуальних для нього питань. Учасником проєкту може стати малий і мікробізнес із формою власності ФОП без обмеження видів діяльності. Сьогодні проєкт налічує 2 300 учасників.

За матеріалами Європейської Бізнес Асоціації

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *