Компанія Lenovo Group відзвітувала про рекордні результати за четвертий квартал і 2020/21 фінансовий рік1 із феноменальним зростанням по всіх напрямках бізнес-групи. У четвертому кварталі виручка зросла на 48% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та склала $15,6 млрд. Дохід до сплати податків склав $380 млн, а чистий прибуток сягнув $260 млн, ці показники продемонстрували зростання на 392% та 512% відповідно у порівнянні з четвертим кварталом 2019/20 фінансового року. Четвертий квартал завершив рекордний для компанії рік: річна виручка бізнес-групи перевищила $60 млрд і зросла на $10 млрд рік до року. Рентабельність показувала ще швидший ріст: дохід до сплати податків склав майже $1,8 млрд, а чистий прибуток — $1,2 млрд. Обидва показники зросли більше ніж на 70% у порівнянні з аналогічним періодом минулого фінансового року.
Результати бізнес-групи доводять здатність компанії до збалансованого, послідовного та сталого зростання, оскільки вона продовжує диверсифікацію та трансформацію відповідно до корпоративної стратегії 3S (Smart IoT, Smart Infrastructure, Smart Solutions).
Рада директорів Lenovo також оголосила базовий прибуток на акцію, що склав 3,09 центів США (24 HK$) за фінансовий рік, що тривав із 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року.
“Ми завершили четвертий квартал 2020/21 фінансового року з найбільшим показником зростання за останнє десятиріччя. Фінансовий рік закінчився феноменальною виручкою у $60 млрд і рекордним прибутком. Цих історичних максимумів нам вдалося досягти завдяки чіткій стратегії, інноваційним продуктам, операційним перевагам та глобально-локальній моделі, яка максимально задовольняє потреби користувачів у “новій реальності”, — коментує Ян Юаньцін (Yang Yuanging), Голова ради директорів і генеральний директор Lenovo — Зазираючи у майбутнє, ми використаємо можливості зростання, що створюють ринкові тенденції споживання інформації, оновлення інфраструктури та застосунків, щоб забезпечити тривалий сталий розвиток і гарантувати ще більш “розумне” майбутнє в наступні роки”.
Рекордні показники четвертого кварталу та двозначне зростання виручки у всіх основних напрямах бізнес-групи
- У четвертому кварталі група PC and Smart Devices (PCSD) продемонструвала найкращі показники. Зокрема виручка склала $12,4 млрд та зросла на 46% рік до року, прибуток зріс на 6,7% — це рекордний показник.
- Група PC and Smart Devices (PCSD) відзвітувала про двозначне зростання виручки в усіх регіонах. Lenovo — №1 у світовому рейтингу за кількістю проданих ПК.
- Поставки планшетів зросли на 157% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, що в 3 рази швидше, ніж показник на ринку.
- Темпи росту компанії та обсяг преміального сегменту (ігрові ПК, тонкі та легкі ноутбуки тощо) продовжують випереджати ринок та показують двозначне та тризначне зростання.
- Виручка групи Mobile Business Group (MBG) показала зростання на 86% рік до року та сягнула $1,54 млрд. Дохід до сплати податків склав $21 млн — це рекордний показник групи від моменту придбання Motorola.
- Завдяки міцним стосункам з операторами зв’язку і розвиненому портфелю продуктів та 5G-рішенням, об’єм продажів смартфонів у регіоні Північної Америки, Європи та Азійсько-тихоокеанському регіоні показав тризначне зростання рік до року.
- Частка ринку смартфонів у регіоні Латинської Америки склала 21% та сягнула рекордного рівня.
- Виручка підрозділу Data Center Group (DCG) показала зростання на 32% рік до року та сягнула $1,6 млрд. Підрозділ звітує про зростання п’ятий квартал поспіль. Рентабельність бізнес-групи зросла на 4,4 пункти в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
- Підрозділ постачальників хмарних сервісів Cloud Service Provider зріс на 73% рік до року.
- Напрям систем зберігання даних Storage, а також сегмент програмно-визначеної інфраструктури Software Defined Infrastructure та високопродуктивних обчислень і штучного інтелекту HPC/AI досягли рекордно високого доходу в четвертому кварталі 2020/21 фінансового року. В центрі уваги були традиційні системи зберігання даних, які зросли на 73% рік до року.
- Підрозділ розвитку додаткового бізнесу (Burgeoning Edge business) показує переконливі ознаки зростання у майбутньому.
- Трансформаційні напрями групи також досягли рекордних показників зростання завдяки стабільному збільшенню виручки по рахунках від додаткових послуг та програмного забезпечення на 44% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Дохід від керованих послуг Managed Service (Device-as-a-Service, TruScale) зріс вдвічі, а дохід від Solutions Services зріс на 65% рік до року.
Рекордних показників у цьому фінансовому році вдалося досягти завдяки чіткій стратегії, інноваційним продуктам, операційній ефективності та глобально-локальній моделі.
- Вперше виручка Lenovo Group перевищила $60 млрд, показавши ріст на понад $10 млрд або 20% рік до року.
- Підрозділи Intelligent Devices Group (включає групи PCSD та MBG) і Data Center Group досягли зростання виручки на 20% і 15% відповідно.
- Компанія тримає вектор на трансформацію, центром якої є сервіс, і поступово розвивається в цьому напрямку. Виручка від програмного забезпечення та послуг (Software and Services) зростала вдвічі швидше ніж загальний дохід групи, майже на 40% рік до року, і склала рекордні $4,9 млрд — зараз це становить 8% від виручки по рахунках компанії.
Огляд бізнес-групи
Починаючи з 1 квітня 2021 року Lenovo Group об’єднала команди з надання послуг і рішень та можливості усієї компанії, щоб сформувати окремий підрозділ ㅡ групу рішень і послуг Solutions & Services Group (SSG). Цей підрозділ і надалі буде зміцнювати портфель додаткових послуг компанії, збільшувати кількість підключень, вдосконалювати та розширювати керовані послуги й розробляти рішення, які можна повторювати у ключових галузях.
Глобальний ланцюг поставок Lenovo Group залишається кращим у своєму класі. Загальносвітовому розширенню присутності компанії сприяє будівництво нового заводу в Угорщині, який буде повністю введено в експлуатацію наприкінці 2021 року. Нещодавно дослідницька компанія Gartner включила Lenovo у список 25 найбільших постачальників у світі, зазначивши, що компанія вдало впроваджує трансформацію бізнесу, орієнтованого на клієнтів. Також Gartner відзначила використання передових технологій, зокрема 5G, блокчейну і штучного інтелекту для оптимізації доставки продуктів і рішень клієнтам на 180 ринках.
Прогрес та амбіції в галузі сталого розвитку розвиваються значними темпами: компанії вдалося скоротити викиди парникових газів за категоріями 1 і 2 на 92% за останнє десятиліття. Компанія не планує зупинятись і поставила нові проактивні науково обґрунтовані цілі на 2030 рік, щоб прискорити прогрес. Крім того, Lenovo включили до щорічного рейтингу Corporate Knights Index як одну зі 100 компаній світу, що підтримує сталий розвиток (100 most sustainable companies). Також компанія була названа однією з найбільш інноваційних у світі за версією Boston Consulting Group, посівши 25 місце з 50 кращих.
Ділові перспективи
Проблеми 2020/21 фінансового року збережуться і в новому році. Проте завдяки постійним ринковим змінам, що прискорились за останній рік, прогноз групи на решту 2021 року і на 2021/22 фінансовий рік2 залишається позитивним. Зміни ринку, які ми спостерігаємо зараз, підживлюють три основні тенденції, за допомогою яких розвивається Lenovo Group. По-перше, модернізація споживання ㅡ клієнти проводять більше часу використовуючи свої пристрої, купують більше гаджетів і частіше їх оновлюють. По-друге, модернізація інфраструктури ㅡ клієнти переходять від покупки продуктів для обробки даних до придбання комплексних інфраструктурних рішень. Останнє ㅡ оновлення застосунків зі значним прискоренням цифрової та “розумної” трансформацій за допомогою штучного інтелекту стає реальністю. Досягнення Lenovo у впровадженні глобально-локальної операційної моделі й нова організаційна структура, що відповідає тенденціям, сприятимуть подальшому зміцненню здатності групи забезпечувати довгостроковий і стійкий ріст.
Довідка:
14 квартал 2020/21 фінансового року Lenovo тривав із 1 січня по 31 березня 2021 року.
22021/22 фінансовий рік Lenovo триває з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року.
Про компанію Lenovo:
Компанія Lenovo – світовий лідер у розробці та виробництві інноваційних технологічних рішень для дому та бізнесу. Lenovo – це стартова точка багатьох відкриттів для кожного.
Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) – технологічна компанія з капіталізацією 50 млрд доларів США, що має представництва у 180 країнах. Lenovo входить до переліку найбільших міжнародних компаній Fortune Global 500, у якому в 2020 році посіла 224 місце. Утримуючи лідерські позиції протягом багатьох років, Lenovo надає всьому світу надійні, високоякісні, безпечні продукти й послуги, серед яких смартфони (в тому числі бренд Motorola), планшети, ПК (включаючи ігрову лінійку Legion та відомі бренди ThinkPad, YOGA), робочі станції, пристрої AR/VR, а також розумні рішення для дому та офісу. Рішення, розроблені Lenovo для центрів обробки даних нового покоління (ThinkSystem, ThinkAgile), створюють обчислювальні потужності та можливості, що змінюють бізнес і суспільство.
Lenovo працює над тим, щоб надихати всіх та будувати розумне майбутнє, де кожен може процвітати.
Підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Instagram. Інформація про компанію та продукцію також представлена на сайті Lenovo.ua.