Криза не лише руйнує добре звичний спосіб життя, але й відкриває нові ідеї та можливості для розвитку. Як має виглядати нова стратегія, яка приведе соціальне підприємство до успіху?
Кілька корисних порад про те, як не лише втриматися на плаву, але перезапуститися з новими силами дає Українська соціальна академія.
Проведіть “аудит себе”
В кризові часи найбільш зрозумілим стає те, яких навичок чи ресурсів критично не вистачає в роботі. Самоаналіз допоможе не допустити на новому етапі розвитку тих помилок, які ви зробили на початку. Це вдалий час, аби взятися за розвиток свого бізнесу з новими компетенціями. Аудит допоможе визначити, чого ми навчились за останній час, в чому ми стали кращими, а в чому навпаки – втратили позиції.
Не бійтеся порівнювати себе із конкурентами, адже саме так вас бачать споживачі.
Перегляньте свою економічну модель
Економічний спад може стати для компанії та навіть галузі часом болючої перебудови. Посилення конкуренції, підвищення собівартості, втручання держави чи нова торгівельна політика – всі ці фактори можуть раптово змінити ситуація на ринку. Для збільшення доходів або принаймні підтримки наявних позиції компанії почнуть освоювати суміжне виробництво, а це неминуче призводить до появи нових конкурентів та бізнес-моделей. Найдосвідченіші бізнеси підготуються до цих змін та раніше за всіх адаптують свої економічні моделі для укріплення позицій на ринку.
Інвестуйте в майбутнє
Очевидно, що в теперішній ситуації підприємствам, особливо малому бізнесу, досить складно робити плани на майбутнє. Проте, це не означає, що ситуація безвихідна. Якщо сьогодні ви інвестуєте ресурси у, наприклад, покращення продукту чи технологію виробництва,то невдовзі після завершення кризи ви отримаєте перші результати. Важливо не прогавити можливість вийти з новими силами коли економіка почне оживати. Пам’ятайте, що під час кризи важливо зосереджувати на тому, що безпосередньо впливає на майбутнє компанії. У часи нестабільності варто відмовитися від сумнівних або ризикованих проектів, які не є критичними для розвитку бізнесу.
Станьте лідером
У складні часи люди переживають стрес через невпевненість у майбутньому та не знають, які новини їм принесе цей день. Лідер, в свою чергу, не має показувати ці емоції своїм співробітникам, в цей самий час залишаючись максимально відвертим. Домовтеся з командою про регулярні зустрічі, на яких кожен зможе висловити свої тривоги, а лідер в свою чергу запропонує дії для вирішення актуальних проблем.
Під час кризи лідерам доводиться докладати максимум зусиль, аби врятувати бізнес та допомогти своїм колегам пережити складні часи. Для того, щоб залишатися завжди на висоті, лідеру необхідно займатися самоосвітою, використовувати ці знання в роботі, вдосконалюватися, аналізуючи свій успіх та невдачі. Пам’ятайте, що більшість людей здатні лише бачити проблеми, в той час як лише справжні лідери знають, як їх вирішити та розкрити закладені в них можливості.
Якщо вам давно хотілось щось змінити в вашому житті, можливо, зараз для цього найкращий момент.
4 травня в Українській соціальній академії стартує онлайн-курс з розвитку бізнес-ідей «Соціальне підприємництво: інклюзія». Це курс зі створення інклюзивного стартапу від пошуку ідеї та формування продукту до створення прибуткової бізнес-моделі. Програма розроблена за методиками Віденської бізнес-школи (Австрія) та Центру розвитку соціального підприємства при Університеті Santa Clara у Кремнієвій долині (США).
Для кого програма?
- для осіб з інвалідністю, які хочуть відкрити власний бізнес
- для команд стартапів, серед яких є особи з інвалідністю
- для тих, хто прагне створити підприємство, яке змінить якість життя людей з інвалідністю чи інших соціально вразливих груп
- для представників громадських організацій, що працюють з людьми з інвалідністю та іншими вразливими групами людей та прагнуть фінансової стабільності.