Максимально позначити свою присутність на дорозі, щоб захистити себе та інших учасників дорожнього руху від аварійної ситуації в умовах туману, допоможе правильно підібране й відрегульоване автомобільне освітлення.
- Чим небезпечний туман для водія;
- Ближнє чи дальнє: яке світло вмикати при сильному тумані;
- Якість освітлення – ключовий фактор безпеки;
- Протитуманні фари: що необхідно враховувати;
- Чому важливе правильне регулювання фар.
Туман – одна з найнебезпечніших погодних умов. Він може виникати раптово й обмежувати видимість до критичних показників. В ідеалі, потрапивши «в молоко», потрібно зупинитися і перечекати негоду на узбіччі з увімкненими габаритними або стоянковими сигналами. І не тільки через погіршення загальної видимості, але також через неможливість визначити реальну відстань до об’єктів на дорозі та оцінити швидкість руху транспортних засобів. В умовах густого туману відстань до авто, що рухається назустріч, здається більшою, а його швидкість – значно меншою. При цьому обриси предметів розмиті, що ускладнює адекватну оцінку їх справжніх розмірів. Потрапивши в зону туману важливо негайно знизити швидкість до 30-50 км/г, а в разі дуже поганої видимості безпечною буде швидкість не вище 25 км/г. Необхідно також дотримуватися дистанції, щоб встигнути вчасно зреагувати на перешкоду, що може раптово з’явитися попереду. Якщо їдете трасою за межами міста варто пам’ятати про:
- старі авто з поганими габаритами – помітити їх в умовах густого туману дуже складно;
- погані, а місцями й дуже погані дороги;
- шанси зустріти на своєму шляху гужовий транспорт без освітлення, велосипедистів і пішоходів без світловідбивних елементів на одязі.
Освітлення: дальнє – off, ближнє – on
Туман – це по суті мікро краплі води, що зависли в повітрі. Їх концентрація є меншою ближче до дорожнього покриття, тому спрямоване донизу ближнє світло фар забезпечує кращий огляд. Тоді як потужні пучки горизонтально направленого дальнього світла відбиваються від крапель і створюють непроникну білу завісу. Тому незалежно від часу доби потрапивши в туман, необхідно ввімкнути ближнє світло фар. Вдень воно зробить авто видимим для інших учасників дорожнього руху, а вночі його дальності вистачить для достатнього освітлення дороги.
Максимально убезпечити рух в умовах недостатньої видимості допоможуть протитуманні фари. Вони створюють широкий горизонтальний пучок світла, що йде паралельно дорозі та краще проникає через серпанок туману. Дальність освітлення протитуманними фарами становить близько 25 метрів.
Якість освітлення – ключовий фактор безпеки
Підвищити безпеку дорожнього руху та поліпшити комфорт водіння, допоможуть сучасні високоефективні автомобільні лампи. Високою якістю, довговічністю та чистотою світла відрізняються, наприклад, лампи Bosch. В асортименті німецького бренду представлено кілька лінійок та широкий асортимент типів автоламп, що дозволяє вибрати відповідне джерело світла практично для будь-якого автомобіля. Якщо мова йде про водіння в умовах недостатньої видимості, варто згадати одну з топових лінійок Gigalight Plus 120. Завдяки використанню ксенону ці галогенні лампи мають збільшену на 120% довжину освітленої зони, забезпечують високу продуктивність і надзвичайно біле світло за рахунок спеціального блакитного покриття. Можна спокійно та комфортно почувати себе без втоми навіть після тривалого водіння за будь-яких погодних умов. Ще більшу інтенсивність світла забезпечують лампи лінійки Gigalight Plus 150. Їх колба наповнена чистим ксеноном без домішок інших газів для підвищеної ефективності. Яскраво-біле світло за сприйняттям схоже на денне освітлення. Це дозволяє водієві краще бачити дорогу в темний час доби та в умовах поганої видимості, вчасно розпізнавати потенційно небезпечні ситуації та швидко реагувати.
Протитуманні фари: що необхідно враховувати?
Протитуманні фари та задні протитуманні ліхтарі збільшують безпеку дорожнього руху, але повинні використовуватися тільки за певних умов. Перші слід вмикати тільки в умовах погіршення видимості внаслідок дощу, туману або снігу. Задні протитуманні ліхтарі потрібно використовувати тільки в разі, якщо видимість становить менш як 50 метрів.
Як правильно відрегулювати світло фар?
Неправильно відрегульовані фари можуть не тільки ускладнити водіння, але й стати причиною аварійної ситуації на дорозі. Надто підняті вгору передні фари засліплюють водіїв зустрічних авто, а в умовах густого туману створюють ефект двох світлових стовпів, посилюючи й без того погану видимість. Для заміни та професійного регулювання автомобільної світлотехніки краще звернутися на СТО, де на спеціальному стенді фахівці проведуть точне налаштування фар ближнього й дальнього світла. В мережі фірмових СТО Бош Авто Сервіс досвідчені фахівці виконають діагностику системи освітлення та зроблять точне регулювання фар будь-якого типу, використовуючи сертифіковане обладнання компанії Bosch.
Група компаній Bosch є провідним світовим постачальником технологій і послуг. У компанії працює близько 403 000 співробітників по всьому світу (дані на 31 грудня 2019 р.). У 2019 році оборот компанії становив 77,9 млрд євро. Діяльність Групи компаній Bosch ведеться з чотирьох бізнес-напрямків: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари, Будівельні технології та Енергетика. Як лідер у сфері Інтернету речей, Bosch пропонує інноваційні рішення для розумного будинку, розумного міста, автомобілів з Інтернет-підключенням і промисловості 4.0. Компанія використовує свій досвід і знання в сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати для клієнтів єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень. Стратегічною метою Групи компаній Bosch є створення інноваційних продуктів і послуг у сфері Інтернету речей для поліпшення рівня життя по всьому світу. Компанія Bosch підвищує якість життя завдяки розробці передових технологій з широким спектром можливостей і надихаючих рішень, «розроблених для життя».
До Групи компаній Bosch входять Robert Bosch GmbH і більше 440 дочірніх підприємств і регіональних компаній приблизно в 60 країнах. Разом з партнерами в сфері продажів і обслуговування, інженерами, виробничими майданчиками, а також розгалуженою мережею продажів компанія Bosch представлена майже в кожній країні світу. Інноваційна сила компанії є основою її процвітання в майбутньому. У 125 філіях компанії Bosch по всьому світу працюють близько 72 000 співробітників, які займаються науковими дослідженнями і розробками.
Компанія була заснована в Штутгарті в 1886 р. Робертом Бошем (1861-1942) як «Майстерня точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування та використовувати значну частину коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. Дев’яносто два відсотки акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом голосуючих акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.
Додаткову інформацію можна отримати на сайтах: www.bosch.com, www.bosch.ua, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse