Київський міський центр зайнятості проводить роботу з легалізації трудових відносин

Київський міський центр зайнятості проводить роботу з легалізації трудових відносин

Фахівці служби зайнятості самостійно та спільно з представниками Держпраці відвідують роботодавців, проводять з ними інформаційно-роз’яснювальну роботу (семінари, бесіди) щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Протягом січня 2020 року проведено 11 таких заходів, до участі в яких залучено 76 роботодавців, переважно, зі сфери торгівлі та надання послуг, з чисельністю працюючих від однієї (фізична особа – підприємець) до понад 50 тисяч осіб. Надалі цю роботу буде продовжено. Зокрема, протягом 2020 року планується охопити підприємства сфери будівництва (березень – квітень), сільського господарства (червень – серпень), транспорту та кур’єрської діяльності (жовтень – листопад). Це пояснюється тим, що, за даними Держстату, в цих сферах фіксується найбільше випадків неоформлених трудових відносин.

Мета цієї роботи – насамперед, інформаційно-роз’яснювальна.

«Сьогодні гостро постало питання легалізації трудових відносин, – каже директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.Є відповідне доручення уряду. Проводимо інформаційну роботу, долучаємося до роботи соціальних партнерів з Держпраці, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби. Роз’яснюємо людям, що оформлення трудових відносин потрібне, насамперед, самим працівникам, адже нелегальна праця – це не тільки несплачені податки та втрачені надходження до бюджету.  Вона позбавляє людей прав та соціальних гарантій, а також гідної пенсії у майбутньому».

У січні 2020 року було проведено 72 семінари на тему:  «Загальні засади співпраці служби зайнятості з роботодавцями, у тому числі особливості працевлаштування осіб з інвалідністю», в яких взяли участь 430 роботодавців, та 317 інших заходів (наради, «круглі столи», робочі зустрічі (відвідування роботодавців), завдяки яким 351 роботодавець отримав інформацію про законодавство про зайнятість та працю.

У базі даних столичної служби зайнятості з початку року налічувалося 19,3 тисяч вакансій, які надійшли від роботодавців, 8,5 тис. з них є актуальними, 1,6 тис. вакансій укомплектовано. У 2020 році інформацію про наявність вільних робочих місць до КМЦЗ подали майже 4 тисячі роботодавців, за минулий 2019 рік – 17,4 тисячі.

Більш детальну інформацію та фото Ви можете отримати у відділі інформаційної роботи, звернувшись за електронною адресою [email protected]  або за телефоном 277-37-88.

Київський міський центр зайнятості сьогодні це:

  • Найбільша база можливостей
  • Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців.

Оставить комментарий