Все більше українців заробляють гроші, співпрацюючи із замовниками з-за кордону. Об’єм фінансових надходжень, який наші земляки отримують від іноземних країн, показує тенденцію до збільшення. Якщо у січні-червні 2020 року ця цифра дорівнювала 1718 млн доларів, то у січні-червні 2021 вона зросла до 1979 млн доларів. Водночас додалося і фрілансерів, які працюють із закордонними клієнтами. У Харкові й Львові таких спеціалістів стало більше у 1,5 рази, у Києві на 23%, а в Одесі на 35%.

Ця тенденція пояснюється привабливістю іноземного ринку праці для українських спеціалістів. У середньому IT-працівники отримують 25-50 доларів за годину, співпрацюючи із закордонними проєктами. В Україні ця цифра близька до світового ринку — 26 доларів на годину, але вийти за її межі спеціалістам складно.

Згідно з дослідженням українського застосунку для фрилансерів Fairo близько 70% ФОП мають складнощі в особистому житті через неконтрольованість своїх доходів. Це пов’язано зі змінами у податковому законодавстві та нестабільністю економічної ситуації. Останнє має безпосереднє відношення до змін курсу валют.

“Статистика показує, що українці все більше працюють з іноземними замовниками та отримують оплату у доларах чи євро. Через коливання курсу валют такі спеціалісти інколи втрачають частину заробітку під час конвертації. Ось чому ми запустили у застосунку Fairo щасливі години — можливість для кожного користувача обміняти долари та євро щопонеділка та щосереди з 12:00 до 14:00 за найвигіднішим курсом на ринку. Також ми передбачили можливість обміну валют цілодобово, 365 днів на рік. Відтепер приватні підприємці будуть більш гнучкі й зможуть вирішувати фінансові питання незалежно від розпорядку фінансових установ”, — коментує Олена Хлонь, СЕО Fairo в Україні.

Про Fairo:

Сервіс Fairo, створений за підтримки Raiffeisen Bank International і розроблений Creative Dock Austria, – це новий універсальний банківський і податковий мобільний застосунок для приватних підприємців, власників малого та середнього бізнесу, який дозволяє вести і контролювати бізнес-операції на ходу. Fairo — єдиний застосунок на ринку України, який поєднує банківські та небанківські послуги: від подачі податкових звітів до сплати податків та рахунків. Більше інформації можна знайти за посиланням

АТ «Райффайзен Банк Аваль», який є ексклюзивним банківським партнером Fairo в Україні, зареєстровано 27 березня 1992 року, з жовтня 2005 року банк став частиною австрійської банківської групи Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ (РБІ).

Станом на 31 березня 2021 року Група Райффайзен володіє 68,26% акцій банку, Європейський банк реконструкції та розвитку – 30%.

Широкий перелік банківських послуг надається 2,6 млн клієнтам Райффайзен Банку Аваль через загальнонаціональну мережу із 393 відділення по всій Україні на кінець березня цього року.

You may also like

Суспільство

Історія родини переселенців з Харкова, які виховують дитину у спектрі аутизму: «Ми розуміємо цінність того року, який втратили через страх визнати діагноз»

Діагноз РСА (розлад спектра аутизму) у дитини може стати справжнім випробуванням для батьків і найближчого ...

Leave a reply