• 14,4% агропідприємців вважають, що використану тару краще спалити
  • 21% аграріїв використовує каністри з-під препаратів повторно

53% аграріїв знають, як правильно утилізовувати тару з-під ЗЗР  — промивати та проколювати каністри й віддавати на утилізацію. Водночас 21% використовує каністри з-під препаратів повторно на виробництві чи в побуті. Це — дані опитування, проведеного компанією BASF на агророзділі сайту 24 каналу в липні 2021 року. У ньому взяли участь 1995 респондентів.

У червні в межах проєкту «Агро Варта» стартувала електронна платформа для збору заявок на утилізацію тари у форматі онлайн.  Тому експерти BASF Agricultural Solutions ініціювали опитування про поінформованість учасників агроринку щодо утилізації відходів.

«Інноваційна платформа проєкту  «Агро Варта» — стратегічно важливий продукт для нашого спільного майбутнього. Маючи в Україні близько 30 тис. сміттєзвалищ, ми, як бізнес, не можемо собі дозволити зволікати. Тому хочемо сформувати культуру поводження з відходами на агроринку, зробити процес прозорим і зрозумілим. А для аграріїв цифровізувати та автоматизувати всі сервіси. Для цього хочемо розуміти стан поінформованості про утилізацію пакування на агроринку та вже працюємо над новими освітніми продуктами», — коментує Оксана Алєксєєва, Public Government Affairs Manager BASF Agricultural Solutions.

Серед варіантів відповідей в опитуванні було також вказано «Спалити використану тару на своєму полі». За це проголосувало 14,4% респондентів. А за варіант «Викинути використану тару на сміттєзвалище разом з побутовими відходами» — 11,6%. Усі варіанти окрім як віддати каністри на утилізацію невірні.

Коли тара з-під ЗЗР потрапляє на смітник/сміттєзвалище, то через її продукти розкладу та навіть невелику кількість препаратів, яка лишається на стінках каністр, в довкіллі (воді, ґрунті, ґрунтових водах) накопичуються токсичні речовини. Окрім того, непроколоту тару можуть використати зловмисники, які заллють в оригінальне пакування фальсифікат. Спалення каністр теж небезпечне. Від горіння такої тари утворюються чадний газ і канцерогенні речовини — діоксини.

Аби полегшити аграріям утилізацію, провідні гравці агроринку створили разом спільну платформу «Агро Варта». На ній підприємці можуть лишати заявки на вивезення з їхніх господарств каністр. Компанія-ліцензіат оперативно опрацьовує заявки і безплатно забирає та утилізовує використану тару. У результаті аграрії отримують спрощення виробничих процесів, а довкілля — чистіше повітря, ґрунт і води.

Про підрозділ Agricultural Solutions компанії BASF

Зі швидко зростаючим населенням світ все більше залежить від нашої здатності розвивати і підтримувати стале сільське господарство та здорове навколишнє середовище. Працюючи з фермерами, фахівцями з питань сільського господарства, експертами по боротьбі зі шкідниками та іншими об’єктами, ми повинні допомогти зробити це можливим. Ось чому ми інвестуємо в потужний науково-дослідницький і великий портфель, який включає насіння і його особливості, хімічний і біологічний захист сільськогосподарських культур, управління ґрунтом, здоров’я рослин, боротьбу зі шкідниками та цифрове сільське господарство. За допомогою експертних груп в лабораторіях, на полях, в офісах і на виробництвах ми об’єднуємо інноваційне мислення і практичні дії, щоб створювати ідеї реального світу, які працюють для фермерів, суспільства і планети. У 2019 році обсяг продажів нашого підрозділу склав 7,8 млрд євро. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте https://www.agro.basf.ua/uk/  або сторінку в соціальній мережі.

Про концерн BASF

У BASF ми створюємо хімію для сталого майбутнього, поєднуючи економічний успіх із захистом довкілля та соціальною відповідальністю. Близько 110 000 співробітників BASF роблять свій внесок в успіх клієнтів концерну практично в кожному секторі та практично в кожній країні світу. Наш продуктовий портфель складається з 6 основних сегментів: хімікати, матеріали, промислові рішення, технології для обробки поверхонь, харчування та догляд, рішення для сільського господарства. У 2020 році обсяг продажів концерну склав 59 млрд євро. Акції BASF торгуються на фондовій біржі у Франкфурті (BAS), а також у вигляді американської депозитарної розписки (BASFY) в США. З докладнішою інформацією про BASF можна ознайомитися в Інтернеті за адресою www.basf.com.

Вам також може сподобатися

Новини компаній

Кіберполіція за сприяння ПриватБанку затримала групу зловмисників, які “отоварювали” крадені дані банківських карток громадян

Працівники служби безпеки ПриватБанку викрили шахрайську схему, в результаті чого співробітники відділу протидії кіберзлочинам Черкащини ...

Leave a reply