В Україні з 24 лютого актуального року приходить період адаптивного карантину. Бізнес, який належить до Європейської Бізнес Асоціації, підготував важливі зміни до постанови Кабінету Міністрів України №1236.

Рекомендації з приводу роботи бізнесу у різних рівнях: «червоний», «помаранчевий» та «жовтий».

18 лютого Документ оприлюднили. Здебільшого побажання підприємців враховані: дозволили торгівлю бізнесу, де менше 60 відсотків площі для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами, виробами медпризначення, ветеринарними препаратами, кормами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, забравши обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, які в асортименті згаданих бізнесів.

Дозволили продаж непродовольчих товарів. Клієнт у крамниці роздрібної торгівлі має нагоду купити все, що викладене на полицях, без обмежень.

ЄБА пропонує також звернути увагу на інші побажання бізнесу

1) Офіційний Документ забороняє діяльність бізнесу, який надає сервіс відвідувачам, без одягнутих засобів індивідуального захисту (захисні маски або респіратори), що закривають ніс і рот.

Коли бізнес здійснює сервіс для клієнта без маски, йому загрожує не штраф, а закриття, що може провокувати зловживання з боку контролюючих органів. На думку ЄБА, варто чіткіше окреслити дане формулювання або ж забрати з постанови.

2) Рекомендуємо в крамницях дозволити торгівлю електротоварами, що призначені для прибирання, дезінфекції приміщень чи територій, та набувають особливої важливості в період епідемії.

3) Обмежують чи забороняють проводити масові (розважальні, спортивні, соціальні, рекламні та інші) заходи. Дозволено – тільки офіційні спортивні заходи, які в  Єдиному календарному плані фізкультурно-оздоровних та спортивних заходів України.

Але ж накладаються обмеження для виставкових центрів. Але такі бізнеси мають велике податкове навантаження з податку на землю.  В проміжку довгих карантинних заходів позбавлені можливості проводити господарсько-економічну діяльність.

Це потрібно врахувати і дозволити проведення масових заходів у приміщеннях виставкових центрів з дотриманням санітарних норм та для подій, що дозволені до проведення.

За матеріалами Європейської Бізнес Асоціації

You may also like

Leave a reply