У разі ухвалення парламентом законопроектів про неринкове регулювання банківських комісій за прийом безготівкових платежів, українським банкам прийдеться відмовитися від підтримки відомих світових платіжних сервісів, таких как Apple Pay, через збитковість таких операцій в Україні.

Як повідомив заступник голови правління ПриватБанку Разван Мунтеану, банки просто будуть змушені відключити можливість прийому оплати Apple Pay чи Google Pay через високу собівартість транзакцій з урахуванням додаткових комісій сервісам та витрати емітентів.

За словами банкіра, загалом у випадку ухвалення парламентом регулювання банківських комісій, зросте вартість обслуговування карток для клієнтів, оскільки банки змушені будуть підвищити вартість своїх послуг. Так, вартість обслуговування картки складатиме в середньому понад  200 гривень на рік, що буде відчутним для соціально вразливих верств населення (пенсіонери, працівники бюджетних установ).

Окрім того, у випадку ухвалення закону про регулювання вартості безготівкових  транзакцій, банки змушені будуть відмінити грейс-період за кредитними картками, що коштуватиме клієнтам збільшення витрат на обслуговування кредитів в середньому на 3-3,5% в місяць. Для прикладу, на сьогодні ПриватБанк забезпечує 3,2 млрд грн. розрахунків за рахунок кредитних коштів на місяць та обслуговує їх у пільговому періоді за ставкою 0,00001% річних.

You may also like

Новини компаній

Українці найчастіше вибирають картку єВідновлення ПриватБанку для зарахування допомоги від держави за пошкоджене війною житло

Українці, житло яких було пошкоджено внаслідок повномасштабної війни, для зарахування державної виплати на відновлення житла ...

Leave a reply