В Україні напрям корпоративно-соціальної відповідальності особливого значення набув після початку повномасштабної війни. За даними CSR Ukraine 83% компаній в Україні активно впроваджують КСВ. Переважна більшість бере участь в різних проєктах та підтримує ЗСУ, допомагає внутрішньо переміщеним особам, частина також реалізує реінтеграційні програми для соціалізації ветеранів.

Однією з таких соціально-відповідальних компаній є мережа супермаркетів VARUS. Як підтримують переселенців, забезпечують робочими місцями та планують впроваджувати програми для соціалізації ветеранів — розповість керівниця відділу роботи з персоналом VARUS Олена Семидоцька.

Гуманітарна допомога та підтримка ЗСУ

Від першого дня повномасштабного вторгнення мережа VARUS долучилась до надання допомоги тим, хто цього потребував. Команда розгорнула власний гуманітарний штаб, допомагала продуктовими наборами вимушеним переселенцям, надсилала продукти та засоби гігієни в прифронтові та окуповані міста, забезпечувала кормом притулки для бездомних тварин.

Також компанія пропонує переїхати до інших міст всім тим, хто працює у магазинах, наближених до лінії фронту. Якщо ж люди залишаються там з особистих причин, VARUS забезпечує їх спеціальними умовами оплати та різними заходами для підтримки.

На сьогодні понад 200 співробітників  VARUS захищають Україну у лавах ЗСУ. Компанія підтримує і забезпечує своїх мобілізованих працівників всім необхідним на регулярній основі.

Позиція компанії — всестороння підтримка всіх наших воїнів. Наразі всі працівники, які були мобілізовані або вступили до добровольчих формувань, продовжують захищати незалежність України і виконувати бойові завдання. Ми ж своєю чергою надаємо їм всю можливу допомогу, забезпечуємо амуніцією і паралельно працюємо над створенням умов для їхнього комфортного повернення”, — коментує керівниця відділу роботи з персоналом VARUS Олена Семидоцька.

Також VARUS регулярно долучається до масштабних зборів від UNITED24. Так, уже були перераховані мільйони гривень на придбання “Ловця шахедів”, флоту морських дронів, FPV-дрони та інші потреби ЗСУ.

Окрім цього мережа VARUS на постійній основі підтримує проєкт “Дитинство без війни”. Це благодійна ініціатива, яка з початку повномасштабного вторгнення займається евакуацією українських дітей-сиріт до Туреччини. За майже 2 роки існування проєкту понад 3 500 дітей отримали можливість жити, відпочивати й навчатись у комфортних та безпечних умовах.

Релокація та підтримка працівників

Одразу після початку повномасштабного вторгнення важливим завданням було евакуювати співробітників з їхніми родинами з територій, де велись активні бойові дії. І не лише вивезти, а й надати їм всі умови для адаптації на новому місці. Так, протягом півроку працівникам, які стали ВПО, компанія частково компенсувала витрати на житло, забезпечувала їх харчуванням та робочими місцями в інших містах, де представлені магазини мережі VARUS.

Крім того, для працівників та їхніх родин запустили програму “Психологічна підтримка”. Сесії психологічної допомоги для колег проводять також і самі працівники мережі, які пройшли спеціальну підготовку. За настроями у колективі уважно слідкують — аби всі почували себе комфортно та безпечно.

Працевлаштування ВПО та реінтеграція ветеранів

Станом на сьогодні в Україні офіційно налічується близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Серед їхніх базових потреб — житло та робочі місця.

З початку повномасштабного вторгнення у VARUS працевлаштували більш як 900 ВПО, 300 з них продовжують працювати в компанії і зараз. Також мережа стала партнером Програми розвитку ООН (ПРООН) з навчання та працевлаштування українців. У рамках цього проєкту чинні працівники мережі проходять спеціальне навчання з основ наставництва і стають менторами для новачків, передають їм свої знання, щоб вони могли стати частиною команди VARUS.

Дослідження «Українського ветеранського фонду» демонструє, що після демобілізації тільки 11% ветеранів повертаються на попередні місця роботи. Це означає, що українські компанії мають вже зараз готуватися до створення всіх умов для ветеранів та впровадження спеціальних програм.

До прикладу, мережа VARUS бере участь у програмі перенавчання і соціалізації ветеранів. Ця ініціатива включає професійні курси, яка дають ветеранам змогу отримувати нові компетенції та кар’єрні можливості. Приклад такої програми — тримісячні курси за спеціальністю “Системний адміністратор”, після яких ветерани мали змогу працевлаштуватись у мережі VARUS.

Робочі місця, соціалізація на робочому місці, перекваліфікація та професійний розвиток — усі ці питання є зараз надзвичайно важливими для кожного українця та відновлення нашої економіки. І саме соціально відповідальний бізнес має зробити свій вагомий внесок у розвиток та відновлення України.

You may also like

Comments are closed.