Цифри говорять, що інвестиційна привабливість України на сьогодні зросла на 8,8% із 2,4 бали до 2,84 бали з 5 можливих, порівняно з 2020 роком. Цьому сприяли кілька факторів: в Україні розвиваються аграрний та IT сектори, їх стабільність зростає, відкривається ринок землі.
Іноземних інвесторів приваблює співпраця з українськими компаніями через низьку вартість праці та якісно виконані проєкти.
Чи означає це, що на Україну чекає масштабний приток іноземних інвестицій найближчим часом?
Експерт з інвестицій Євгенія Волинець наголошує:
«Так — гроші стали дорожче, інвестори обережніше, але накопичений капітал нікуди не зник і, як і раніше, вимагає вкладень. Якісні проєкти із стійкою бізнес-моделлю, налагодженим корпоративним управлінням та стабільною високою прибутковістю отримають інвестора у будь-якому випадку.
Найбільшою привабливістю для інвестора, як і раніше, є експортоорієнтовані сектори. Це можуть бути як класичні, так і інноваційні ринки: зелена енергетика, IT або туризм. Сьогодні в Україні справді кваліфіковані кадри, невисока вартість проживання, та договори про ЗВТ із великими іноземними ринками»
Також вплинув на ситуацію закон, про держпідтримку проєктів з великими інвестиціями, більш відомий як закон про «інвестиційних нянь». Він націлений на підтримку інвесторів із великими інвестиціями. Важливим моментом є допомога як інвестору з великими вкладеннями, так і тому, чия діяльність не підпадає під цей закон. Але не кожному іноземному інвестору зрозуміло, як налагодити стосунки з місцевим бізнесом і як, наприклад, влаштована комунікація з місцевими адміністраціями.
Наприклад, дуже розповсюджена історія, коли підприємець вирішує відкрити новий бізнес або переоформити на себе куплену компанію, і стикається з низкою питань, які потрібно вирішувати. Буває, що через один не підготовлений документ клієнт пропускає всі терміни подання заяви, реєстрації, або переоформлення. А уявіть, що означає зіткнутись з такою ситуацією іноземному інвестору, коли з одного боку йому готова допомагати держава, а з іншого немає розуміння як працювати з документообігом в Україні.
Так само найчастішим запитом, який до нас надходить, є неможливість знайти в короткі терміни покупця на готовий бізнес, або вигідно продати, або знайти інвестора у свій бізнес. Насправді, це питання можливо ефективно вирішити, звернувшись до нас. Наші інвест-менеджери завжди чують головні потреби клієнтів, тому потрапляють своїми рішеннями в ціль у короткий термін. У цьому питанні Ви точно залишитеся задоволені!
«Послугу “інвестиційної няні” можна замовити у керуючої інвестиційної компанії. Сфера їх компетенцій дозволяє впроваджуватися в проект на будь-якому етапі і виводити його на значно новий рівень. Це надає реальну допомогу та підтримку для іноземному інвестору.
Наприклад, ми – Investment Capital Management UA, розпочали свою діяльність із філією в Одеському регіоні. Ми є партнерами великої світової компанії AC Crowe Ukraine, яка успішно розвивається у 146 країнах світу. Нашою новою послугою є доступ клієнтів до нашого Інвест-Бутіка. Це ексклюзивна база об’єктів, земельних ділянок, готових бізнесів, які готові до продажу. Ми у свою чергу виступатимемо гарантом надійності угоди. Зможемо організувати переговори та підібрати найвідповідніші об’єкти, під умови замовника. Або навпаки, зможемо залучити інвестиції у ваш бізнес чи продати ваш об’єкт. Угоди завжди відбуваються з високою прибутковістю та швидкою окупністю», – пояснює Євгенія Волинець.
Інвестиційний клімат країни змінюється на краще, але питання, як мінімізувати ризики при інвестуванні на території України, залишається нагальним. Інвестуйте з надійною інвест-компанією, що управляє, і ви зможете примножити капітал у реаліях сучасної України!