Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 р. № 970, якою визначено процедуру набуття та скасування іноземцем статусу електронного резидента (е-резидента), ідентифікації особи, яка має намір набути цей статус, а також надання електронним резидентам (е-резидентам) кваліфікованих електронних довірчих послуг.

Затвердженим нею Порядок, зокрема передбачено, що іноземець набуває статус е-резидента за відсутності підстав, передбачених п. 70-1.2 ст. 70-1 Податкового кодексу України, після подання ним через інформаційну систему «Е-резидент» заяви про набуття статусу е-резидента, форма якої затверджується Мінцифри, а також його ідентифікації та надання йому кваліфікованих електронних довірчих послуг.

Заява заповнюється заявником англійською мовою, подається в електронній формі до інформаційної системи «Е-резидент».

До заяви додається скан-копія паспортного документа заявника в електронній формі. Після подання заяви, ознайомлення заявника з повідомленням про обробку персональних даних, зазначення ним інформації про відсутність у нього судимості заявнику створюється обліковий запис в інформаційній системі «Е-резидент».

Набуття статусу е-резидента є безоплатним, не надає жодних переваг щодо перебування на території України та перетинання державного кордону України, реалізації права на тимчасове або постійне проживання в Україні, прийняття до громадянства України, визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, порівняно з іншими іноземцями відповідно до законодавства.

Затверджено й Порядок формування та ведення інформаційної системи «Е-резидент» та доступу до неї контролюючих органів і податкових агентів платників єдиного податку.

Міністерству цифрової трансформації доручено забезпечити створення та впровадження в експлуатацію інформаційної системи «Е-резидент».

Водночас, визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 р. № 648 «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження та реалізації в Україні електронного резидентства».

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.